Coraz niższe ceny w Portugalii

Coraz niższe ceny w Portugalii
2 komentarze, 24/10/2011, przez␣, w␣Europa, świat

Zły stan gospodarki i nieudzielanie kredytów pogarsza kondycję rynku nieruchomości w Portugalii.

Ceny systematycznie spadają, czego główną przyczyną jest mały popyt. Spadki zanotowano prawie we wszystkich regionach, włącznie z Porto i Lizboną, za wyjątkiem Algarve.

Eksperci podają, że coraz niższe ceny mieszkań są wynikiem braku popytu, a to z kolei jest warunkowane m.in. wysokim bezrobociem.

 

 

 

Źródło: www.propertywire.com

Photo by Georges Jansoone (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

2 komentarze

  1. kora
    25 października, 2011 18:53

    Do Portugalii to może i się przeprowadzę ale na starość. Jak na razie interesuje mnie dom pod Warszawą, bo tu mam rodziców, którzy pomału zaczynają potrzebować mojej pomocy. Ważne jest jednak dla mnie inwestycja nowa, wiec rynek wtórny nie wchodzi w grę. W którą stronę najlepiej się wybrać na początku poszukiwań?

  2. magda
    25 października, 2011 10:38

    w Polsce też by się przydały niższe. już chyba cena mieszkania w centrum jest taka sama, co domu pod Warszawa? Z jednje strony fajnie mieszkać w mieście, ale z drugiej użeranie się z sąsiadami i przede wszystkim korkami, to nie dla mnie. Potrzebuje ciszy i spokoju. I miejsca do zabawy dla dzieci.