Colliers International zbadało szczeciński rynek handlowy

Colliers International zbadało szczeciński rynek handlowy
Możliwość komentowania Colliers International zbadało szczeciński rynek handlowy została wyłączona, 10/07/2014, przez␣, w␣Headline, komercyjne, miasta, regiony, Szczecin, zachodniopomorskie

Colliers International przebadało szczeciński rynek handlowy. Informacje zamieszczono w raporcie „Centra handlowe w Szczecinie I poł. 2014”. Aktualnie w sotlicy województwa zachodniopomorskiego działa 11 centrów handlowych o powierzchni 275 tys. mkw.

Nasycenie powierzchnią handlową wynosi 495 mkw. na tysiąc mieszkańców. Najwyższe ceny najmu to 37-39 euro za metr.

Jak dodaje Katarzyna Michnikowska, starszy analityk w Collier Internationl: – Szczecin to najmniejszy rynek handlowy w grupie ośmiu aglomeracji. Działają tu tradycyjne centra handlowe, które stanowią 89 proc. całości zasobów. Znajdziemy tu także parki handlowe (5 proc.) oraz jedno centrum wyprzedażowe. Ze względu na brak nowych projektów handlowych współczynnik pustostanów utrzymuje się na niskim i stabilnym poziome 2 proc.

Sprawdź ceny wynajmu lokali w Szczecinie

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Mateusz War. (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.