Centrum Warszawy za 8 tysięcy!

Centrum Warszawy za 8 tysięcy!
Możliwość komentowania Centrum Warszawy za 8 tysięcy! została wyłączona, 15/05/2011, przez␣, w␣bez kategorii, miasta, mieszkaniowe, porady, Warszawa

Wraz z gwałtownymi zmianami gospodarczymi na przestrzeni ostatnich trzech lat, zmieniła się również sytuacja na rynku nieruchomości. Deweloperzy, aby dotrzeć ze swoją ofertą do klientów muszą przystosować się do nowych warunków i schodzić z ceny.

Co ciekawe opisany trend nie ominął również centralnych dzielnic największych polskich miast. Na rynku dostępna jest coraz większa liczba inwestycji w kluczowych miejskich lokalizacjach, które są kierowane już nie tylko do osób o ponadprzeciętnych zdolnościach finansowych, ale również do statystycznego Kowalskiego. Takie projekty charakteryzują się z jednej strony podwyższonym, często nawet apartamentowym standardem wykończenia, renomowaną lokalizacją oraz właśnie coraz bardziej atrakcyjną ceną. Dobrym przykładem opisanej tendencji może być jedna z inwestycji na rynku pierwotnym w Warszawie w sprzedaży, której pośredniczy firma Emmerson S.A. Projekt Oxygen umiejscowiony jest na granicy dzielnic Śródmieście i Wola w rejonie ulicy Grzybowskiej, gdzie do końca maja można kupić mieszkania o podwyższonym standardzie za około 8 tys. zł/mkw. Warto zaznaczyć, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku średnia cena ofertowa mieszkań w Śródmieściu wynosiła aż 17,9 tys. zł/mkw. Projekt ten zawiera dużą liczbę mieszkań 2- oraz 3- pokojowych, co wraz z lokalizacją sprawia, że jest idealny na inwestycję pod wynajem.

W kupnie takich mieszkań pomaga również program Rodzina na swoim. Wprowadzony z myślą o młodych małżeństwach na dorobku, obecnie umożliwia nabycie również trochę droższych lokali mieszkalnych. W tym miejscu warto dodać, że do końca czerwca 2011 r. kupując mieszkanie w stolicy, można skorzystać z rządowych dopłat do kredytów płacąc nawet do 9 816 zł za mkw. powierzchni. Dzięki temu miejskie rejony, które zawsze kojarzyły się z najwyższym standardem oraz taką też ceną stają się coraz bardziej dostępne dla osób dysponujących dochodami zbliżonymi do przeciętnych.

Emmerson S.A.

Tagi:␣
fornt

Omnie Emmerson

Emmerson S.A. jest jednym z liderów polskiego rynku nieruchomości, prowadząc działalność w zakresie pośrednictwa nieruchomościami, zarządzania, wyceny, rynku komercyjnego, doradztwa finansowego oraz analiz rynkowych.