Budowa osiedli bez kredytów

Budowa osiedli bez kredytów
Możliwość komentowania Budowa osiedli bez kredytów została wyłączona, 04/12/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, komercyjne, kredyty

Archicom spłacił całość kredytu zaciągniętego na realizację gotowych już apartamentów w ramach osiedla Ogrody Hallera. Trwa przekazywanie mieszkań – klucze trafiają do mieszkańców blisko pół roku przed deklarowanymi umową terminami.

W oddanym, trzecim etapie osiedla (A2) zostało jeszcze 10 apartamentów. Można wprowadzić się do nich od zaraz, wraz z aktem notarialnym. Tegoroczne, ogromne powodzenie Ogrodów Hallera jest zbieżne z tendencjami rynkowymi. W przeciągu ostatnich miesięcy to właśnie segment mieszkań premium urósł najbardziej. Topowe okazały się inwestycje w atrakcyjnej lokalizacji i w dobrej jakości za nieco wyższą niż średnia cenę.

– Szczególnie aktywni są teraz klienci, którzy nie widzieli alternatywy w postaci zarobienia na giełdzie, złocie czy lokatach mających w tym roku słaba wartość inwestycyjną. Ci klienci nie uznają kompromisów – nabywają wyłącznie dobre nieruchomości, nie tracące na wartości. – komentuje Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w Archicomie.

Popularność inwestycji pozwoliła przyspieszyć wprowadzenie do oferty czwartej fazy, w ramach której powstanie ok. 130 mieszkań.

Większość realizacji Archicomu jest zabezpieczona własnym finansowaniem. Brak kredytów do oczywista optymalizacja kosztów. W ten sposób można zaoferować klientowi lepsza ofertę w rynkowej cenie. Mieszkańcy zyskują i na jakości mieszkań i na w pełni zagospodarowanym otoczeniu i częściach wspólnych, których celem jest integracja mieszkańców. Na sześć prowadzonych inwestycji deweloper zaciągnął tylko jeden kredyt. W ten sposób finansowana jest budowa osiedla Słoneczne Stabłowice. To osiedle jest jednocześnie prowadzone pod rachunkiem zastrzeżonym Escrow – to rynkowo najbardziej bezpieczne rozwiązanie dla klientów.

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.