Budowa metra. Zamknięta Świętokrzyska.

Możliwość komentowania Budowa metra. Zamknięta Świętokrzyska. została wyłączona, 11/05/2011, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, regiony, Warszawa

Jak zapowiada szef Zarządu Transportu Miejskiego, Leszek Ruta, w drugiej połowie czerwca tego roku rozpocznie się budowa stacji drugiej linii metra na ulicy Świętokrzyskiej.

Początek budowy planowany jest na 18-19 czerwca lub w Boże Ciało, przypadające 23. czerwca. Poza ulicą Świętokrzyską z ruchu będzie również wyłączona ulica Prosta między Nowym Światem i Rondem Daszyńskiego. W ten sposób rozpocznie się budowa trzech stacji nowej linii metra: Rondo ONZ, Świętokrzyska (przy Marszałkowskiej) oraz Nowy Świat.

Zamknięcie ulicy spowoduje utrudnienia komunikacyjne w centrum miasta, planowane są objazdy ulicą Grzybowską i Królewską.

Niedługo potem ma się zacząć budowa stacji po drugiej stronie Wisły, tam też szykują się objazdy i ograniczenia ruchu dla linii autobusowych i tramwajowych.

 

Źródło: warszawa.gazeta.pl

Photo by Kiclaw (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.