Tramwaj pojedzie dalej na Tarchomin

Tramwaj pojedzie dalej na Tarchomin
Możliwość komentowania Tramwaj pojedzie dalej na Tarchomin została wyłączona, 04/06/2013, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

tarchominDługa droga przed urzędnikami, którzy chcą, aby tramwaj na Tarchomin pojechał dalej niż do ulicy Myśliborskiej. Odcinek od momentu otwarcia nie cieszy się popularnością wśród mieszkańców Białołęki. Od 2009 r. trwały starania o otrzymanie decyzji środowiskowej. Inwestycja jeszcze poczeka, bo potrzebna jest jeszcze zgoda na realizację inwestycji drogowej.

Tak o dalszych planach mówi Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM: – Po jej uzyskaniu, dokumentacja zostanie przekazana spółce Tramwaje Warszawskie, która ogłosi przetarg i sfinansuje budowę linii tramwajowej. Przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin od mostu do ul. Mehoffera, powinien zostać ogłoszony w III kwartale 2013 roku, tak by pierwszy tramwaj do pętli Mehoffera mógł pojechać w II połowie roku 2014.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Cezary p (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.