70 tys. warszawiaków odwiedziło nowy most

70 tys. warszawiaków odwiedziło nowy most
Możliwość komentowania 70 tys. warszawiaków odwiedziło nowy most została wyłączona, 26/03/2012, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Uncategorized, Warszawa


Od godz. 10.00 w sobotę można było przespacerować się po moście im. Marii Skłodowskiej-Curie. Po południu zaczęła się oficjalna impreza inauguracyjna: spotkanie na środku mostu mieszkańców Białołęki i Bielan, układanie tablicy Mendelejewa, flashmob z Egurrola Dance Studio.

Na inauguracji nie zabrakło prezydent miasta. Gronkiewicz-Waltz powiedziała: – (…) Mamy ten most po kilkudziesięciu latach, bo pierwsze plany był już w latach 80-tych. To most szczególny, bo rozwiązuje wiele problemów komunikacyjnych, most wytęskniony przez mieszkańców Bielan i Białołęki.

Prezydent miasta obiecała przy okazji, że do czerwca będzie gotowa tramwajowo-rowerową część mostu. Przemowa zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

 

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Anna Gadzina

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.