Ruszył Fundusz Mieszkań na Wynajem w Poznaniu

Ruszył Fundusz Mieszkań na Wynajem w Poznaniu
Możliwość komentowania Ruszył Fundusz Mieszkań na Wynajem w Poznaniu została wyłączona, 03/03/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, Poznań, wynajem

Od poniedziałku pierwsze 49 mieszkań na wynajem, które powstały w Poznaniu ze środków państwowego banku BGK jest gotowe do wynajmu.

Mieszkania znajdują się przy ul. Saperskiej w Poznaniu. Dostępne są kawalerki, mieszkania dwu – i trzypokojowe.Obecnie zarezerwowane są już 32 mieszkania. Osoby, które posiadają rezerwacje zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem możliwości regulowania czynszu.

To pierwszy taki projekt w Polsce, który finansuje państwowy Bank Gospodarstw Krajowego. W pierwszej inwestycji pod wynajem dostępnych ma być docelowo 124 mieszkania. Fundusz już zapowiada, że kolejne 75 mieszkań zostanie udostępnionych do najmu już w marcu.

Najtańsze jednopokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym o wielkości 23,3 mkw. kosztuje 740 zł za miesiąc przy promowanym okresie najmu od dwóch do czterech lat. Najdroższe mieszkanie ma trzy pokoje, oddzielną kuchnię i 71,4 mkw. Kosztuje 2130 zł za miesiąc przy długości najmu od 2 do 4 lat.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.