Kolacja z widokiem na Łódź? Już niedługo w Hi Piotrkowska!

Kolacja z widokiem na Łódź? Już niedługo w Hi Piotrkowska!
Możliwość komentowania Kolacja z widokiem na Łódź? Już niedługo w Hi Piotrkowska! została wyłączona, 08/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

W wielofunkcyjnym kompleksie Hi Piotrkowska, który stał się już jedną z architektonicznych wizytówek Łodzi, powstaje nowe, ciekawe miejsce na kulinarno-rozrywkowej mapie miasta. Na ostatnim piętrze budynku będącego jednocześnie najwyższym łódzkim biurowcem, otwarta zostanie restauracja i klub z ponad 200-metrowym tarasem pozwalającym podziwiać panoramę miasta. Będzie to także idealne miejsce spotkań proponujące mieszkańcom Łodzi dobrą rozrywkę np. przy występach artystów.
Górujący nad centrum Łodzi kompleks, oddany do użytku w październiku 2020 r., idealnie dopełnił panoramę zmieniającego się miasta. 82-metrowa wieża biurowa zachęca do wjechania na szczyt i podziwiania widoków na cztery strony świata. Hi Piotrkowska przyciąga swoją dobrą, pięknie wkomponowaną w ważny fragment miasta architekturą, świetną lokalizacją oraz wysoką jakością wykończenia. Biura, sklepy i punkty usługowe, siłownia, a w przyszłości także hotel – te funkcje projektu uzupełniane są stopniowo o kolejne, które sprawiają, że staje się on jeszcze bardziej otwarty na mieszkańców Łodzi oraz przyjezdnych.

Stojąc na tarasie na 19 p. po prostu czuje się, że to miejsce powinno być dostępne dla wszystkich i wypełnić się w ciepłe miesiące przyjemnym gwarem. Dlatego zadecydowaliśmy o zmianie przeznaczenia ostatniego piętra na restaurację, podpisaliśmy umowę z operatorem i jesteśmy w trakcie zaawansowanych działań administracyjnych. Już w połowie przyszłego roku zaprosimy zarówno najemców budynku, jak i osoby z zewnątrz do korzystania z tego stylowego otwierającego się na miasto miejsca. Zadbamy także o stworzenie niepowtarzalnego klimatu za sprawą organizowanych tu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.”

mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group Elegancko i przytulnie z industrialnym sznytem – tak w skrócie można opisać projekt wnętrza restauracji przygotowany przez Nastazję Kropidłowską. Założeniem projektu było stworzenie wnętrza unikalnego i wpisującego się w industrialny charakter Łodzi. Stylistycznie przestrzeń ta nawiązuje do łódzkich loftowych wnętrz, ale wyróżniona została oryginalnymi detalami oraz miedziano-zieloną kolorystyką. Pojawiły się metalowe konstrukcje nawiązujące do oranżerii, żywa zieleń w postaci roślin wysokich i niskich, siatka metalowa jako element dekoracyjny na sufitach oraz ścianach, spod której wyłania się surowy beton. Dodatkowo projekt uzupełnia miedź w konstrukcjach baru oraz elementów dekoracyjnych, efekt blachy patynowanej na posadzkach oraz ciepłe karmelowe odcienie tapicerowanych elementów skórzanych sof i krzeseł.

Zależało nam na stworzeniu unikalnych i niepowtarzalnych w innych miejscach elementów, Przestrzeń została podzielona na strefy: restauracji, klubu, lounge oraz zewnętrznego tarasu. Na całej powierzchni 19 piętra znajdą się powtarzające się motywy i kształty m.in. tłuczone szkło, w kolorze grafitowym na słupach konstrukcyjnych, które nawiązuje do Pasażu Róży w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej, jak również elementy dekoracyjne podwieszone pod sufitem różne dla każdej ze stref. W strefie restauracyjnej znajdzie się forma zawieszonych „koszy” oraz cylindrów z siatką metalową, okręgi metalowe z oświetleniem w strefie lounge, prostokątne siatki w strefie klubowej z podświetlonym logotypem restauracji oraz miedziane elementy w kształcie łódki w strefie wejściowej. Widoczne na projekcie w wielu miejscach łuki nawiązują do kształtów okien w łódzkich fabrykach.”

mówi Nastazja Kropidłowska, autorka projektu Oprócz restauracji, w parterze budynku powstanie także kawiarnia połączona z piekarnią – idealne miejsce do wstąpienia na kawę z przyjaciółmi czy na spędzenie czasu w oczekiwaniu na tramwaj zatrzymujący się w stacji przesiadkowej tuż obok Hi Piotrkowska.
Powierzchnia lokalu, w którym mieścić się będzie restauracja z klubem to ponad 700 mkw., taras ma 200 mkw., natomiast lokal na parterze – 140 mkw.

Hi kultura

Poza tym, że kompleks świetnie dopełnił kluczowy dla miasta kwartał i dostarczył na rynek nowoczesne przestrzenie do pracy, stał się już miejscem kulturotwórczym, otwartym na lokalną społeczność. MMG współpracuje chętnie z ośrodkami kultury i innymi podmiotami udostępniając przestrzenie Hi Piotrkowska na różnorodne wydarzenia. Do tej pory kompleks gościł między innymi Fotofestiwal. Właściciel budynku współpracuje także z Łódzką Organizacją Turystyczną, Pałacem Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, a także zaangażował się w organizację treningów biegowych lokalnych sportowców.

Jeszcze w tym miesiącu w ramach akcji „Złota godzina na Hi” zaprosimy do nas młodych fotografów z Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej. Planujemy też inne kulturotwórcze działania, które poza sceną naszej restauracji wzbogacą ofertę wydarzeń dziejących się w centrum Łodzi.”

komentuje Karolina Żelazek-Majcher, PR & Marketing Director w Master Management Group Hi Piotrkowska w swoim biurowcu oferuje łącznie 21 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A i 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej i zapewnia najemcom nie tylko piękne widoki z panoramą zmieniającej się z każdym dniem Łodzi. Lokalizacja kompleksu w samym sercu miasta, przy dwupasmowej trasie Al. Józefa Piłsudskiego/Al. Adama Mickiewicza biegnącej na linii Północ-Południe, gwarantuje dobre skomunikowanie z dworcami, lotniskiem i drogami wylotowymi z miasta, a także szybki dostęp do szerokiej oferty kulturalnej, gastronomicznej i rekreacyjnej.
Najemcami części biurowej są już między innymi: Oddziału 1 PKO BP w Łodzi oraz biura serwisowe i centrum konferencyjne New Work. Aktualnie trwają zaawansowane rozmowy związane z wynajmem pozostałych powierzchni. Część usługowo-handlowa jest już niemal w pełni wynajęta. Agentami najmu powierzchni biurowej kompleksu są CBRE i Knight Frank.

Omnie Katarzyna Maciak