Zwiększa się liczba inwestorów na rynku mieszkaniowym

Zwiększa się liczba inwestorów na rynku mieszkaniowym
Możliwość komentowania Zwiększa się liczba inwestorów na rynku mieszkaniowym została wyłączona, 16/02/2013, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Prawie 17 proc. klientów chce w nieruchomościach lokować kapitał. Z kolei liczba inwestorów wciąż rośnie.Ponad 45 proc. zainteresowanych zakupem mieszkania stanowią osoby chcące się usamodzielnić. Transakcja będzie dla nich pierwszą w życiu.

Prawie co piąty (22,7 proc.) zainteresowany zakupem mieszkania posiada już co najmniej jeden lokal. Chce mieszkanie sprzedać, by kupić inną nieruchomość . Przypominamy, że w tym samym badaniu przeprowadzonym przez portal w lipcu 2012 roku, wyniki w przypadku dwóch powyższych odpowiedzi były podobne. – Nieco większy odsetek (dokładnie 49,9 proc.) stanowiły osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie, natomiast przeprowadzkę z już zakupionego M do nowego deklarował co czwarty ankietowany (26,8 proc.).

Dziś o wiele więcej badanych ma zamiar kupić mieszkanie wyłącznie w celu ulokowania wolnych środków. Pół roku temu taką inwestycję planował prawie co dziesiąty badany (11,8 proc.). Dziś jednak taką decyzję chce podjąć już 16,6 proc. zainteresowanych zakupem mieszkań.

 

Źródło:

https://www.ekonomia24.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.