Poznaniacy najbardziej cenią nowe budownictwo

Poznaniacy najbardziej cenią nowe budownictwo
Możliwość komentowania Poznaniacy najbardziej cenią nowe budownictwo została wyłączona, 16/02/2013, przez␣, w␣miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, raporty, regiony, wielkopolskie

Sprzedający mieszkania w Poznaniu w najmniejszym stopniu obniżyli w 2012 roku swoje oczekiwania co do cen. Aktualnie średnia oferowana cena to 5175 zł i spadła od stycznia 2012 o 5%, a od czasu najwyższych historycznie cen o 18%.

31% poznańskiej oferty stanowią bloki z wielkiej płyty, których średnia cena to około 4900 złotych za metr. Duża jest również oferta mieszkań w kamienicach – 20% całości.

W Poznaniu zdecydowanie najłatwiej zakupić mieszkanie dysponując budżetem powyżej 5 tysięcy złotych za metr. Jednak w ciągu minionego roku o ponad 8 p.p. zwiększyła się liczba ofert za 4 do 5 tys. złotych za metr. Najwyższe ceny osiągają w Poznaniu mieszkania w nieruchomościach budowanych po 2007 roku – 6020 złotych za metr, podczas gdy w kamienicach można je kupić nawet za 1000 złotych taniej (za każdy metr).

Źródło: www.szybko.pl
Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.