Złóż swój dom z Ikeą

Możliwość komentowania Złóż swój dom z Ikeą została wyłączona, 26/05/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, inwestycje, nieruchomości

Po co czekać na dom latami, skoro można go postawić w cztery tygodnie? To pytanie postawiła sobie IKEA i razem z firmą budowlaną SKANSKA stworzyła projekt domu o nazwie BoKlok.

Nowy pomysł to wyjście naprzeciw problemom na europejskim rynku mieszkaniowym, których następstwem są duże problemy z nabyciem pierwszego mieszkania.

Stąd właśnie wziął się pomysł na „starter house”, czyli dom „na start”, czy też „na początek”. Ikea proponuje zainwestowanie w dom, który można złożyć w krótkim czasie z kilkudziesięciu gotowych elementów.

Jeśli chodzi o design, to jest on uosobieniem skandynawskiego stylu: minimalistyczny i użytkowy. Materiały użyte do konstrukcji i do wyposażenia są energooszczędne, wspierają zatem idee ekologicznego budownictwa.

W Europie jest już około 4 tys. domów typu BoKlok. Chociaż na początku założono, że mają one być tańsze niż dostępne na rynku podobne domy jednorodzinne, okazało się, że ceny wcale nie są niskie.

Dodatkowo, składanego domu nie złoży się samemu. Potrzebne są wyspecjalizowane firmy budowlane, które stawiają dom w kilka tygodni.

Źródło: www.bankier.pl

Photo by Senil anka (CC-BY)

 


Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.