Można użytkować Platinium IV

Możliwość komentowania Można użytkować Platinium IV została wyłączona, 26/05/2011, przez␣, w␣biurowe, komercyjne, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Globe Trade Centre S.A. (GTC) – właściciel i zarządca Platinium Business Park w Warszawie – otrzymała zezwolenie na użytkowanie czwartego biurowca w kompleksie. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie 13 miesięcy od chwili uzyskania zezwolenia na budowę.

Realizacja czwartego budynku w kompleksie Platinium Business Park, położonym u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, rozpoczęła się w maju 2010 roku. Dwunastokondygnacyjny budynek został w całości wynajęty przez Grupę Aviva, która zajmie w nim 13.000 mkw. powierzchni biurowej. Firma wprowadzi się do budynku latem tego roku.

„Kompletna realizacja, w tak krótkim czasie, nowoczesnego biurowca na potrzeby międzynarodowej korporacji to duży sukces całego zespołu GTC oraz naszych partnerów – architektów z Grupy 5 oraz generalnego wykonawcy – firmy Warbud. Cieszę się, że kolejny raz dotrzymaliśmy naszych zobowiązań wobec przyszłego najemcy. Biorąc pod uwagę skalę oraz zaawansowanie techniczne przedsięwzięcia, jest to imponujące osiągnięcie” – powiedział  Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC.

W kwietniu br. rozpoczęła się też budowa Platinium Business Park V o powierzchni najmu 11.000 mkw. Budynek będzie wykonany z materiałów zwiększających efektywność energetyczną oraz umożliwiających maksymalnie efektywne wykorzystanie systemów grzewczych i klimatyzacji. Obiekt będzie wyposażony w uchylne okna, podnoszone podłogi, podwieszane sufity wraz z zespolonym systemem oświetlenia, klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, okablowanie oraz nowoczesny system BMS. Do dyspozycji najemców będzie również 180 miejsc parkingowych.

GTC stawia sobie za cel przyznanie Platinium Business Park V certyfikatu LEED Gold w kategorii nowych budynków. Certyfikat LEED nadawany jest są wyłącznie inwestycjom spełniającym najwyższe standardy określone przez U.S. Green Building Council.

 

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.