Ziemia w okolicach dużych miast

Ziemia w okolicach dużych miast
Możliwość komentowania Ziemia w okolicach dużych miast została wyłączona, 05/05/2011, przez␣, w␣budowlane, działki, grunty, regiony

Choć na terenie dużych miast ceny ziemi zdecydowanie rosną, to już w ich okolicach sytuacja nie jest już tak oczywista. Pod Krakowem ceny rosną , ale już w okolicach Wrocławia, Poznania i Warszawy mamy również do czynienia ze spadkami. Zmiany cen w tych lokalizacjach  są uwarunkowane przede wszystkim wielkością podaży. Dużą rolę odgrywa również wyjściowy poziom cen. W miejscowościach, gdzie został on wywindowany boomem na rynku nieruchomości ceny nadal wykazują tendencję spadkową lub stosunkową stabilność mimo ożywienia na rynku,  które nastąpiło w ostatnich miesiącach.

Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.