Zamieszkamy w tym lub przyszłym roku – nowe osiedla w budowie

Zamieszkamy w tym lub przyszłym roku – nowe osiedla w budowie
Możliwość komentowania Zamieszkamy w tym lub przyszłym roku – nowe osiedla w budowie została wyłączona, 22/07/2019, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Szukając mieszkania lub domu w Poznaniu i na jego przedmieściach, można dostrzec u deweloperów szeroki wybór. Do nowego lokum wprowadzimy się w tym, jak i przyszłym roku, ponieważ terminy zakończenia budów osiedli są różne. Zainteresowani znajdą też mieszkania gotowe do odbioru.

Dom lub mieszkanie w tym roku 

Klienci, którzy chcą odebrać klucze do swojego lokum jeszcze w II połowie roku, mają szerokie spektrum propozycji od deweloperów. W stolicy Wielkopolski, blisko serca miasta trwa rewitalizacja kamienicy przy ulicy Garbary 31. Inwestycja, komunikująca swoją nazwą nowy adres, oferuje 27 lokali od 25 do 56 mkw. –  Pierwsi mieszkańcy mogą wprowadzić się już z końcem IV kwartału bieżącego roku – informuje Marek Krajewski, przedstawiciel inwestora. informuje Marek Krajewski, przedstawiciel inwestora. Regularnie swoje inwestycje rozwija Agrobex. Na Nowym Żegrzu blisko końca są prace w budynkach A i B, których termin realizacji to lipiec br. Wystartowała też budowa kolejnej części osiedla – budynku C. Na poznańskim Wilczaku 20 został zakończony budynek B i trwają odbiory mieszkań. W okolicach Poznania Agrobex buduje Zielone Pobiedziska. Jako pierwszy powstanie budynek B1, gdzie planowany termin ukończenia to IV kwartał 2019 roku. Natomiast w I kwartale 2020 roku przewidziano oddanie budynku B2. Z kolei na Radosnej III w Zalasewie budynek A3 uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a do sprzedaży trafił budynek oznaczony literą B, którego budowa już trwa.

Myśląc o kupnie domu zwykle zwracamy uwagę na gminy ościenne. Wybór często pada na Komorniki lub gminę Kleszczewo. Pierwszą z wymienionych lokalizacji klienci doceniają od lat. Druga zyskuje popularność za sprawą realizowanego przez Kos-Dom Osiedla Ziołowego. Inwestycja powstająca w Tulcach łącznie obejmuje budowę 38 domów, z których pierwsze 23 domy zostaną oddane do użytku na początku jesieni br. Najbardziej zaawansowany stan prac widoczny jest w pierwszym zespole budynków (domy nr 1-8), gdzie wykonano elewację, pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną.

W Komornikach, na obszarze ponad 4 ha Osiedle Zacisze buduje Poz Inwest. Powstają tutaj domy o zróżnicowanej architekturze i metrażu, a już w IV kwartale tego roku do użytku zostanie oddanych 8 domów szeregowych o powierzchni 130 mkw oraz 10 budynków z 20 mieszkaniami o powierzchni 52 i 72 mkw. Dodatkowo na os. Parkowym w Wirach w tym roku zostało oddanych 8 domów w zabudowie bliźniaczej, kolejne 4 będą oddane jesienią tego roku.

Propozycję domów gotowych w tym roku uzupełnia Osiedle Przy Jeziorach. More Place realizuje lokale bliźniacze od 109 mkw., a w pierwszym z nich ukończono pokrycie dachowe, wszelkie instalacje oraz zamontowano okna. Trwają także zaawansowane prace w kolejnych domach.

Wybierz teraz, z myślą o przyszłym roku 

Druga inwestycja z nowymi domami to Rodzinne Podolany. Projekt przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu został podzielony na etapy. W pierwszym powstają 3 segmenty. W szeregu A z 12 domami 76 – 79 mkw. prace są najbardziej zaawansowane. Wylano strop nad piętrem i budowlańcy przygotowują poddasze. W segmencie B wykonano fundamenty. Budowlańcy pracują także nad pięcioma domami (segment D) o powierzchni 100 – 105 mkw. z ogrodami i aktualnie montują strop nad parterem. – Zakończenie całego I etapu planujemy na maj 2020 roku – wyjaśnia Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Sky Investments.

Poszukujący nowego lokum w Poznaniu najczęściej pytają o mieszkania w zabudowie wielorodzinnej. Na takie zapotrzebowanie odpowiadają deweloperzy. EBF Development stwarza możliwość zamieszkania przy ulicy Jasielskiej, w inwestycji Reduta Nowe Podolany. – Poznaniacy doceniają naszą propozycję, realizujemy ósmy budynek. Aktualnie w klatce 8A rozpoczęto izolację dachu, jest wykonywany montaż okien oraz instalacji. W klatce 8B budowlańcy murują ścianę czwartego piętra. Planowany termin realizacji to czerwiec 2020 roku – relacjonuje Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

W północnej części miasta, nie aż tak daleko od Jasielskiej, powstaje Enklawa Winogrady, w niskiej zabudowie wielorodzinnej. – W budynku A, na który będą składać się trzy kondygnacje, montujemy strop nad II piętrem. W budynku B wykonano podziemną halę garażową. W części inwestycji, oznaczonej literą C, gotowe są wszystkie ściany i słupy żelbetowe I piętra – podkreśla Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. 

Blisko przyrody rozbudowują się dwa etapy inwestycji Nowe Ogrody. W etapie czwartym (termin ukończenia IV kwartał 2019) gotowa jest elewacja budynku. Trwa zagospodarowanie terenów zielonych. W V etapie wykonywany jest strop nad halą garażową. Finalizację tego etapu deweloper planuje na IV kwartał 2020. W przyszłym roku w ręce mieszkańców zostaną oddane dwa projekty mieszkaniowe realizowane przez Quadro Development. Bosą 7 deweloper przekaże w II kwartale 2020 roku. Obecnie powstaje hala garażowa i równocześnie wznoszone są pierwsze ściany parterów. Zaś na Sielskiej 14, która nowych lokatorów zyska w I kwartale 2020 roku, trwają prace nad stawianiem ostatniej kondygnacji.

Dwie inwestycje, których finalizacja nastąpi odpowiednio w październiku br. i w 2020 roku, są wznoszone pod szyldem marki DRN Concept Deweloper. Pierwsza z nich – Przystań Warta – powstająca przy ul. Starołęckiej 68, liczy 8 mieszkań i apartamentów. Druga – Leonarda 8 – budowana na poznańskich Winiarach, w ofercie posiada 9 lokali. – W Przystani Warta aktualnie pracujemy nad stolarką okienną oraz instalacjami. W Leonarda 8 wylewamy fundamenty – informuje Michał Wawrzyniak z marki DRN Concept Deweloper.

Szybką trasą S11 dojedziemy również do Kórnika i Błażejewka. Na mieszkańców czekają cztery gotowe domy o powierzchni 70 mkw., na Rodzinnym Zakątku. Ponadto trwają prace w szeregowcach nr IV, V i VI, łącznie 35 domów. – Różne terminy oddania budynków to spore udogodnienie. Klient wybiera idealny moment na wprowadzenie się do mieszkania – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. 

W różnych terminach realizowane jest osiedle Zielone Rabowice II, w gminie Swarzędz. Domy z I etapu zostały przekazane mieszkańcom, a aktualnie trwają prace nad II i III częścią osiedla – powstanie dodatkowych 48 lokali bliźniaczych. – Mamy też w planach kolejny etap – podsumowuje Kinga Błaszkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Greenbud Development.

Omnie redakcja