Zakończenie budowy kompleksu Sobienie Królewskie jeszcze w czerwcu

Zakończenie budowy kompleksu Sobienie Królewskie jeszcze w czerwcu
Możliwość komentowania Zakończenie budowy kompleksu Sobienie Królewskie jeszcze w czerwcu została wyłączona, 12/06/2012, przez␣, w␣apartamenty, domy, inwestycje, mazowieckie, nieruchomości, Warszawa

Już 27 czerwca br. nastąpi oficjalne otwarcie Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Kompleks, który obejmuje pole golfowe, Hotel Sobienie Królewskie, lądowisko i hangary dla samolotów oraz osiedle domów i apartamentów powstawał trzy lata.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club znajduje się w miejscowości Sobienie Szlacheckie w powiecie otwockim, zaledwie 30 kilometrów na południe od granic Warszawy. Usytuowane na obrzeżach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego są jednym z nielicznych tego typu obiektów w Polsce.

Centralną część inwestycji stanowi 18-dołkowe pole golfowe (klasa mistrzowska) – zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Przy polu już funkcjonuje strzelnica golfowa (driving range) oraz Akademia Golfa. Od 27 czerwca będzie tutaj działał dom klubowy z restauracją. Część pola golfowego (pierwsze 9 dołków) funkcjonuje już od końca 2010 roku. Już od tego roku odbywać się tu będą turnieje rangi ogólnopolskiej, a wśród nich m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów, PGA Polska PRO Tour, czy World Golfers Championship. Obiekt jest też odwiedzany przez popularnych golfistów-amatorów. Grywają tutaj m.in. Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek oraz Andrzej Person.

 „Wbrew powszechnym opiniom golf nie jest sportem zarezerwowanym jedynie dla nielicznych. Poprzez popularyzację golfa staramy się zrywać z tymi stereotypami. Jest to dyscyplina dla każdego, bez względu na wiek i status społeczny. U nas grają zarówno pięciolatki, jak również siedemdziesięciolatki” – powiedział Radosław Pieniak, manager Klubu.

Integralnym elementem kompleksu w Sobieniach Szlacheckich jest czterogwiazdkowy hotel. Otoczony 9 hektarowym starym parkiem, powstał na bazie pałacu i folwarku rodziny Jezierskich wybudowanego w 1880 roku. W odrestaurowanym obiekcie znajduje się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne.

Na inwestycji golfowej w gminie Sobienie Jeziory korzysta lokalna społeczność. Dla kompleksu będzie pracowało około 90 osób, głównie z okolicznych miejscowości. Ponadto Klub prowadzi szkołę golfa, bezpłatnie angażuje dzieci i młodzież do uprawiania jednej z najszlachetniejszych dyscyplin sportu. Tylko podczas ostatnich „Ogólnopolskich Dni Golfa” swoją przygodę z golfem rozpoczęło blisko 300 osób. W planach Klubu jest budowa silnej kadry na Mistrzostwa Polski.

Na blisko 80 hektarowym obszarze znajduje się także lądowisko dla samolotów turystycznych ze szkołą latania oraz osiedle domów i apartamentów z widokiem na pole golfowe.

Omnie Włodarzewska S.A.

Włodarzewska SA jest deweloperem z ogromnym doświadczeniem w inwestycjach mieszkaniowych. Działa głównie na rynku nieruchomości w Warszawie i województwie mazowieckim. Spółka wybudowała i sprzedała ponad 2700 mieszkań, realizując 16 osiedli mieszkaniowych. Wśród podejmowanych przez firmę inwestycji znajdują się także galerie handlowe, biurowce oraz kompleks Sobienie Królewskie Golf & Country Club obejmujący 18-dołkowe pole golfowe, hotel oraz lądowisko dla samolotów.