Wybór mieszkania od dewelopera. Jak przebiega?

Wybór mieszkania od dewelopera. Jak przebiega?
Możliwość komentowania Wybór mieszkania od dewelopera. Jak przebiega? została wyłączona, 16/03/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim, które będzie można wykończyć według własnej koncepcji to marzenie wielu Polaków. Z roku na rok w naszym kraju buduje się ponad 100 tys. lokali rocznie, więc teoretycznie wybór jest spory, także lokalnie. Ile potrzebujemy czasu, żeby kupić własne M i sfinalizować transakcję? 

Szukając nowego miejsca do zamieszkania, warto sobie ustalić konkretne kryteria, jak: metraż, liczba pomieszczeń i lokalizacja osiedla. Suma tych wszystkich czynników pozwoli zaoszczędzić czas, a finalnie – spełnić potrzeby mieszkaniowe oraz poczuć prawdziwy komfort, a to w nowym, własnym domu jest przecież najważniejsze. – Zawsze doradzamy klientom, żeby sprawdzili, ile czasu zajmie załatwienie podstawowych spraw, jak zakupy, dojazd do pracy, odebranie pociechy ze szkoły lub przedszkola i powrót do domu. To pierwszy krok, bardzo istotny, ale najważniejsza kwestia to sprawdzenie zdolności kredytowej, o ile myślimy o zakupie własnego M na kredyt – opisuje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner, realizującej osiedle Śródka OdNowa 2. Deweloper współpracuje z firmą Open Direct, co oznacza, że do dyspozycji klientów jest ekspert finansowy, pomagający przejść „krok po kroku” przez tzw. procedurę kredytową. – Pierwszą informację zwrotną klient otrzymuje już podczas spotkania z naszym ekspertem w biurze przy ulicy Nadolnik 8, wystarczy podać, przynajmniej szacunkowe, dane dotyczące dochodów oraz wydatków. Po wyborze docelowego mieszkania w konkretnej cenie, wysyłamy wniosek o decyzję kredytową do kilku banków, by porównać oferty. Odpowiedź to kwestia około 20 dni – informuje Michał Wawrzyniak, przedstawiciel Grupy Partner. 

Droga do własnego M

W tym samym czasie możemy bez ryzyka zarezerwować mieszkanie i spokojnie czekać na pozytywny sygnał z placówki bankowej. Zgoda na zaciągnięcie kredytu otwiera drogę do podpisania umowy deweloperskiej u notariusza, a następnie załatwienie formalności w banku. W tym przypadku wszystko zależy od dostępnych terminów. – Finalnie czekamy tylko na zakończenie prac budowlanych, odbiór budynku przez odpowiednie służby. Po tych formalnościach klient otrzymuje klucze do domu i może je urządzić według własnego pomysłu. W międzyczasie następuje też u notariusza przeniesienie własności mieszkania na nabywcę – opisuje nasz rozmówca. – Całość wszystkich formalności można zamknąć sprawnie i bezstresowo. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom z biura sprzedaży – podsumowuje Michał Wawrzyniak. 

Wybierz wcześniej i ze spokojem

Co w kwestii zakupu mieszkania może zająć najwięcej czasu? Sam wybór. – Jako firma realizująca osiedle Śródka OdNowa 2 przy ulicy Bernata w Poznaniu, polecamy przede wszystkim ustawne mieszkania do 45 m kw. Proponujemy aż 38 takich lokali, ale ten nieduży metraż cieszy się największą popularnością – to trend, jaki zauważyliśmy w szerszej perspektywie, na całym rynku nowych mieszkań, także w Poznaniu. Dlatego warto podjąć decyzję sprawnie i tylko czekać na własne M – doradza nasz rozmówca. Zakończenie budowy Śródka OdNowa 2 jest planowane na I kwartał 2021. – W podobnym terminie realizacji, w wielu inwestycjach na rynku nie ma już najbardziej poszukiwanych powierzchni, a to oznacza, że pozytywnie się wyróżniamy. U nas mieszkania są dostępne, ponieważ nasz projekt to zupełnie nowa propozycja, niedawno wprowadzona do sprzedaży – zauważa przedstawiciel Grupy Partner. 

Omnie redakcja