Wsparcie dla pracowników warszawskich szpitali od White Stone

Wsparcie dla pracowników warszawskich szpitali od White Stone
Możliwość komentowania Wsparcie dla pracowników warszawskich szpitali od White Stone została wyłączona, 17/04/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Grupa White Stone wraz z Restauracją Forty włączyła się w ogólnopolską akcję #WzywamyPosiłki, w ramach której lokale gastronomiczne dostarczają jedzenie dla pracowników szpitali. W obliczu pandemii personel medyczny i reszta kadry pracują jeszcze intensywniej w bardzo trudnych warunkach. Pierwsza partia posiłków trafiła jeszcze przed Świętami do Centrum Onkologii oraz na SOR Szpitala Praskiego w Warszawie.#WzywamyPosiłki to obywatelska inicjatywa mająca na celu wsparcie całego środowiska medycznego w trudnym czasie walki z epidemią. Jej organizatorzy koordynują akcję przekazywania posiłków personelowi medycznemu i pozostałym pracownikom szpitali, którzy mierzą się dziś z dodatkowymi utrudnieniami walcząc w pocie czoła o zdrowie i życie pacjentów na różnych oddziałach. Akcja łączy firmy gastronomiczne oraz indywidualnych i firmowych darczyńców z potrzebującymi pomocy placówkami.Do akcji włączyli się: Restauracja Forty oraz Grupa White Stone, która zapewnia środki umożliwiające do końca kwietnia finansowanie po 50 posiłków dziennie dla pracowników szpitali.  

Szczególnie teraz, kiedy mierzymy się z nowymi zagrożeniami, ograniczeniami w funkcjonowaniu naszego codziennego życia oraz całej gospodarki, musimy wykazać się empatią w stosunku do innych, zadbać o siebie nawzajem. Jako deweloper działający od lat na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, zawsze koncentrujemy się na wzmacnianiu lokalnych społeczności. Na co dzień dostarczamy przestrzenie wpasowujące się w potrzeby tych społeczności, a także angażujemy się w projekty artystyczne i kulturalne. Dziś nasza pomoc ma inny wymiar. Chcemy realnie ulżyć pracownikom warszawskich szpitali w ekstremalnie trudnych warunkach opiekującym się pacjentami nie tylko oddziałów zakaźnych, ale też m.in. onkologicznych. Tam również z powodu epidemii i kwarantanny brakuje rąk do pracy, co dodatkowo obciąża personel.

Katarzyna Szymborska, co-CEO w White Stone DevelopmentLiczba porcji przygotowanych przez Zespół Restauracji Forty w ramach akcji #WzywamyPosiłki może być jeszcze większa – współwłaściciele lokalu dołożą tyle dodatkowych obiadów, ile danego dnia zamówień na wynos czy dowóz złożą klienci.

Pandemia dotyka nas wszystkich na różne sposoby. Chociaż sami przechodzimy trudny okres i walczymy o przetrwanie, to postanowiliśmy włączyć się aktywnie w pomoc pracującemu na okrągło personelowi szpitali. Oni dbają o zdrowie nas samych i naszych bliskich, my możemy odwdzięczyć się robiąc to, co umiemy najlepiej, gotując.

Tomasz Czudowski, pomysłodawca i współwłaściciel Restauracji Forty

Gastronomia pomaga, chociaż sama jest w potrzebie

Aktualna sytuacja związana z pandemią silnie uderza w sektor usługowy, w tym restauracje oraz kawiarnie. Restauratorzy pragną utrzymać miejsca pracy i przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Z inicjatywy właścicieli Restauracji Forty i innych firm, zrodziła się akcja #wspieramgastro. Restauracje, które, tak jak Restauracja Forty, wcześniej nie oferowały jedzenia na wynos/dowóz szybko się przeorganizowały i uruchomiły spółdzielnię jednocząc inne warszawskie restauracje na wspólnej platformie do bezpiecznego zamawiania jedzenia on-line.

Z naszej pasji do tworzenia wyjątkowych miejsc, w których dobry design łączy się z kulturą i sztuką, wynika zaangażowanie White Stone w projekty takie, jak Restauracja Forty. Nie ulega wątpliwości, że w interesie całej branży inwestorów, deweloperów i zarządzających nieruchomościami komercyjnymi jest, aby stanowiący ważną grupę najemców, restauratorzy przetrwali aktualny kryzys. Gratuluję pomysłodawcom tej oddolnej inicjatywy i gorąco zachęcam do korzystania z platformy do zamawiania jedzenia w już kilkudziesięciu różnorodnych restauracjach.

Omnie redakcja