Dworzec PKP w Dębicy ma zostać zmodernizowany

Dworzec PKP w Dębicy ma zostać zmodernizowany
Możliwość komentowania Dworzec PKP w Dębicy ma zostać zmodernizowany została wyłączona, 22/01/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, Headline, nieruchomości, PKP, podkarpackie

Modernizacja dworca PKP w Dębicy w woj. podkarpackim będzie kosztować ponad 7 mln zł. Obiekt zostanie m.in. dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, mieścić się w nim będzie także świetlica dla młodzieży. Prace zakończyć się mają w czwartym kwartale 2015 roku.

Modernizacja dworca ma objąć przede wszystkim jego wnętrze: wymienione zostaną okna, drzwi i instalacje. Konieczna będzie również wymiana stropów w skrzydłach budynku. W ramach inwestycji uporządkowany zostanie także teren wokół dworca, a po jego zachodniej stronie powstaną parkingi. W odnowionym dworcu, na pierwszym piętrze mieścić się będzie świetlica środowiskowa dla młodzieży, którą prowadzić będzie samorząd Dębicy.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.