Wola Retro oferuje unikalne lofty biurowe 

Wola Retro oferuje unikalne lofty biurowe 
Możliwość komentowania Wola Retro oferuje unikalne lofty biurowe  została wyłączona, 14/02/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Develia finalizuje komercjalizację biurowca Wola Retro w Warszawie. Do wynajęcia pozostała jeszcze m.in. wyjątkowa powierzchnia o loftowym charakterze w historycznej części kompleksu.

Biura o charakterze loftowym pozostają wciąż rzadkością na naszym rynku. Zrewitalizowane, postindustrialne powierzchnie chętnie wynajmowane są przez firmy, w których ważną rolę odgrywa kreatywność. Niezwykła atmosfera i duże możliwości aranżacyjne doceniane są nie tylko przez pracowników, ale także odwiedzających biuro klientów i partnerów biznesowych. Tego typu wnętrza oferuje m.in. warszawska inwestycja Wola Retro. Do wynajęcia pozostał m.in. unikalny moduł o powierzchni ponad 1200 m kw. 

Kompleks Wola Retro zlokalizowany jest u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej w Warszawie. Budynek został zaprojektowany w 1936 roku przez Jana Kukulskiego, ale jego wstępna koncepcja zeszła z desek kreślarskich duetu wybitnych architektów: Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy. Obiekt, który jako jeden z nielicznych na Woli przetrwał wojenną zawieruchę, przez lata działał jako biurowiec z funkcją magazynową. Dzięki charakterystycznie zaokrąglonym ścianom szczytowym, betonowemu dachowi w formie kolebek oraz minimalistycznej bryle jest emblematycznym przykładem przedwojennego modernizmu. W 2018 roku jego kompleksową przebudowę rozpoczęła Develia, dodając do zabytkowej części nowy komponent biurowy. W 13-piętrowej wieży powstało 17,8 tys. m kw. dodatkowej powierzchni. Modernizacja wnętrz loftowych pod kierunkiem odpowiadającej za cały projekt prof. Ewy Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates dała znakomite efekty – udało się zachować ich unikalny charakter i jednocześnie dostosować je do standardów nowoczesnych obiektów klasy A. 

W  budynku Wola Retro wciąż dostępny jest unikalny moduł o powierzchni ponad 1200 m kw. z blisko 100-metrową antresolą, na piętrze o wysokości aż 4,7 metrów. To doskonały wybór dla firm, które chcą podkreślić swoją unikatowość i kreatywność, stworzyć wyjątkowe miejsce dla pracowników lub pragnących odejść od utartych schematów biurowych. 

Tak duża powierzchnia i praktycznie niespotykana w nowoczesnych biurowcach wysokość kondygnacji stwarzają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne – na antresoli tego modułu można na przykład urządzić strefę relaksu dla pracowników albo strefę luźnych spotkań. Stosując niestandardowe rozwiązania oświetleniowe, np. wiszące punkty świetlne, montaż dekoracyjnych wsporników lub kratownic, zamienimy nasze loftowe biuro w miejsce, które dla pracowników będzie czymś więcej niż miejscem pracy, a firmie pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji – mówi Karol Tański, leasing manager w Develia S.A. 

Cały kompleks o powierzchni ponad 25 tys. m kw. zaopatrzony jest w nowoczesne systemy oczyszczania i dezynfekcji powietrza w przestrzeniach wspólnych. Użytkownicy mają do dyspozycji m.in. restaurację CityBreak RestoBar oraz fitness klub sieci Zdrofit. Biurowiec znajduje się w zasięgu kilku minut pieszo od stacji metra Płocka, licznych przystanków autobusowych i tramwajowych oraz oferuje rozwinięte zaplecze dla osób poruszających się na rowerach. Bliska Wola stała się w ciągu ostatnich kilku lat zagłębiem biznesu – przede wszystkim ze względu na doskonałą komunikację z innymi częściami Warszawy.

Omnie Katarzyna Maciak