Winogrady – jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu

Winogrady – jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu
Możliwość komentowania Winogrady – jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu została wyłączona, 27/02/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Na etapie planowania inwestycji deweloperzy mierzą się z podstawowym pytaniem – jaki jest klucz wyboru odpowiedniej lokalizacji, która podbije serca różnorodnych grup klientów poszukujących mieszkania? Z pewnością odpowiedź znaleźli inwestorzy osiedla Enklawa Winogrady, które powstaje w północnej części Poznania, w samym sercu dzielnicy Winogrady.

Popularność tego rejonu Poznania nie słabnie od wielu lat. Komfortowy dojazd tramwajem do samego centrum, sieć połączeń autobusowych to niezaprzeczalny atut, zapewniający wygodę. Mimo to potencjał Winograd w ostatnim czasie zdawał się być niedoceniany. – Zastanawiając się nad wyborem miejsca na naszą pierwszą dużą inwestycję, Winogrady były pierwszą tak kompleksową i dającą perspektywy lokalizacją – podkreśla Krystian Cybulski, inwestor Enklawy Winogrady. 

Winogrady jako miejsce do zamieszkania, łączą w sobie wiele atutów. Oprócz wspomnianej komunikacji z centrum, wygodę na co dzień zapewniają centra handlowe: Plaza i Pestka, a także liczne sklepiki osiedlowe, przychodnie. Dodatkowo regularnie w tymże rejonie Poznania pojawiają się kolejne inwestycje podejmowane przez miasto. Jedną z ostatnich jest budowa pływalni z bogatą ofertą usług takich, jak: sauna i sale fitness na Osiedlu Zwycięstwa, czyli w zasadzie w sąsiedztwie Enklawy Winogrady. W grudniu 2019 nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję, a jej zakończenie planowane jest na wiosnę 2021 roku. 

Niedaleko czterech parków

Winogrady, znajdujące się nie aż tak daleko od Strzeszyna i Ogrodów, to zielona część Poznania. Wybór Enklawy, osiedla przy ul. Czarna Rola, jako miejsca do zamieszkania, gwarantuje możliwość wyciszenia się wraz z momentem powrotu do domu. Dookoła znajdują się parki: Władysława Czarneckiego, Park Gagarina, a w niedalekiej odległości można pospacerować wśród niebanalnego krajobrazu poznańskiej Cytadeli lub Sołacza. – Zależało nam, by przyszli mieszkańcy mogli nazywać swoje domy azylem. Mogą spędzać czas na łonie natury niemal tuż za drzwiami własnego „M”. Tym bardziej, że planujemy posadzenie na osiedlu i w jego otoczeniu aż 113 drzew. Nazwa osiedla nie jest przypadkowa – zapewnia inwestor Enklawy.
Nowoczesne osiedle powinno być otwarte na różnorodne potrzeby klientów, stąd biuro Enklawy Winogrady proponuje szeroką gamę metraży (od 33 do 120 m kw.) oraz rozkładu pomieszczeń w poszczególnych mieszkaniach. – Enklawa to ciekawa propozycja dla osób młodych, które do tej pory wynajmowały mieszkanie w pobliżu, a teraz chcą zakupić własne lokum. Warto zostać w tej części Poznania na stałe. Wśród naszych klientów dostrzegamy także freelancerów, którzy poszukują przestrzeni do pracy, ale i większe rodziny – zauważa inwestor osiedla. Całość uzupełnia interesujący styl. – W myśl nieustannego rozwoju dzielnicy robimy wszystko, aby nasza inwestycja również dotrzymywała kroku duchowi nowoczesności coraz śmielej widocznemu na poznańskich Winogradach. Projekt przygotowany został w dbałości o wszelkie detale architektoniczne, a samo wnętrze budynków zainspirowane jest aparthotelowym stylem nadmorskich hoteli –  podsumowuje Krystian Cybulski.

Omnie redakcja