Fiasko systemu Viatoll

Możliwość komentowania Fiasko systemu Viatoll została wyłączona, 04/07/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, inwestycje, lokalne, miasta, regiony

System Viatoll, automatycznie naliczający samochodom ciężarowym opłaty za przejazd autostradami, drogami ekspresowymi i krajowymi, funkcjonuje od 1 lipca.

Z tego powodu odeszły w zapomnienie winiety, które uprawniały kierowców ciężarówek do jazdy zarówno po drogach krajowych jak i autostradach. Teraz i za to trzeba płacić.

Efektem wprowadzenia nowego systemu jest świecąca pustkami autostrada A1 i zatłoczona, równoległa do niej, droga krajowa numer 91. Jest to sytuacja wyjątkowa, ponieważ za przejazd drogami sąsiadującymi z innymi płatnymi autostradami, wymaga się opłat. Dzięki temu samochody ciężarowe nie mogą uciec od obowiązku uiszczenia należności.

System wymaga jeszcze dopracowania. Najwygodniej byłoby, gdyby funkcjonował tak jak w krajach Europy Zachodniej, gdzie bez zatrzymywania można podróżować różnymi drogami, a system automatycznie nalicza należności.

 

Źródło: wyborcza.biz

Photo by Kosiarz-PL (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.