Więcej gotowych mieszkań, mniej nowych inwestycji

Więcej gotowych mieszkań, mniej nowych inwestycji
Możliwość komentowania Więcej gotowych mieszkań, mniej nowych inwestycji została wyłączona, 18/12/2012, przez␣, w␣ceny, grunty, inwestycyjne, mieszkania, mieszkaniowe

Wzrosła liczba lokali oddanych przez deweloperów.  Już w  listopadzie była o jedną czwartą większa niż przed rokiem. W tym samym czasie zmniejszyła się liczba nowych inwestycji – wynika to  z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Deweloperzy oddali w listopadzie do użytkowania 7,2 tys. mieszkań, czyli o 24 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Gdyby wziąć pod uwagę wszystkie dane dostępne za ten rok, czyli okres od stycznia do listopada, to okazałoby się, że w przypadku deweloperów wzrost liczby lokali wyniósł 31,2 proc. rok do roku.

Nie nieciekawie natomiast  sytuacja wygląda w przypadku  rozpoczynanych inwestycji. W listopadzie deweloperzy zaczęli budowę 4779 mieszkań. Jest to wynik o 25,9 proc. gorszy niż w analogicznym okresie przed rokiem. Analizując jednak dane od stycznia do listopada br. spadek aktywności inwestycyjnej deweloperów nie jest tak duży i wynosi zaledwie 7,4 proc. względem analogicznego okresu 2011 r.

Źródło:

https://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.