We Wrocławiu ceny nieznacznie rosną

We Wrocławiu ceny nieznacznie rosną
Możliwość komentowania We Wrocławiu ceny nieznacznie rosną została wyłączona, 23/07/2015, przez␣, w␣dolnośląskie, Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, Wrocław

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości we Wrocławiu najwięcej ofert znajdą w przedziale cenowym pomiędzy 5 tys. a 6 tys. złotych za metr kwadratowy. Co ciekawe, w stolicy Dolnego Śląska kupowane są największe mieszkania, przeciętny metraż wynosi obecnie 60 mkw., a dużym powodzeniem cieszą się dwu i trzypokojowe lokale budowane w technologii wielkiej płyty.

MdM niewiele zmieni na wrocławskim rynku

Eksperci Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wskazują, że we Wrocławiu niemal 40% ofert dotyczy nieruchomości w cenie pomiędzy 5 tys. a 6 tys. złotych za metr kwadratowy. Znacznie trudniej znaleźć mieszkania w najniższym przedziale cenowym (poniżej 4 tys. zł za mkw.), które stanowią niecałe 6% rynku. Dla osób zainteresowanych zakupem przy wsparciu programu MdM, który ma objąć również nieruchomości wtórne, prognozowany limit cen na poziomie 4 240 zł nie jest najlepszą wiadomością.
Jedynie 8% dostępnych we Wrocławiu ofert będzie mogło być objętych dopłatami – stwierdza Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl. – Niemniej jednak jest to alternatywa dla kupujących i szansa dla właścicieli mieszkań z niższych segmentów cenowych na szybsze zawarcie transakcji.

Fabryczna i Krzyki nadal popularne

Stolica Dolnego Śląska jest jedynym z analizowanych miast, gdzie ceny wzrosły w stosunku do poprzedniej edycji raportu. Obecnie średnia cena widniejąca na umowie wynosi 5 252 zł za mkw. Co ciekawe, we Wrocławiu nabywamy obecnie największe mieszkania, bowiem przeciętne lokum ma aż 60 mkw. powierzchni. W dalszym ciągu powodzeniem cieszą się dwu- i trzypokojowe mieszkania budowane w technologii wielkiej płyty. Takie nieruchomości są szczególnie popularne w dzielnicach Fabryczna i Krzyki. Zwykle za takie lokale płacimy od 240 do 290 tysięcy złotych.

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.