W Warszawie przybędzie apartamentów

Możliwość komentowania W Warszawie przybędzie apartamentów została wyłączona, 22/09/2011, przez␣, w␣budowlane, inwestycje, inwestycyjne, Warszawa

Na Osiedlu Ażurowych Okiennic powstają nowe budynki apartamentowe. Firma Rogowski Development rozpoczęła budowę kolejnego etapu Apartamentów Wilanowska i zapowiedziała następną ekskluzywną inwestycję na Mokotowie

Poszukujący mieszkań z wyższej półki na warszawskim Mokotowie mają teraz większy wybór. W kompleksie Apartamenty Wilanowska powstaje kolejnych 219 apartamentów. Metraż oferowanych lokali będzie podobny, jak w budynkach oddanych już do użytkowania. W ofercie katalogowej znaleźć można mieszkania o powierzchni 40–324 mkw. w zróżnicowanej cenie od 7,8 tys. do 12,7 tys. zł/mkw. Miejsce postojowe w garażu podziemnym można kupić w kwocie 45 tys. zł brutto. Rogowski Development dał się już jednak poznać jako deweloper stwarzający klientom duże pole do indywidualnej negocjacji cen mieszkań.

Apartamenty Wilanowska II oferują trzy typy budynków z recepcją i ochroną, w których znajdą się apartamenty o wysokości 3-3,4 m. wyposażone w panoramiczne okna i w zależności od standardu, różnego rodzaju luksusowe udogodnienia. Kaskadowa forma zabudowy dodaje inwestycji lekkości. W siedmiokondygnacyjnych budynkach sąsiadujących z Aleją Wilanowską i ulicą Patkowskiego znajdą się tańsze lokale. Pięciokondygnacyjne budynki położone wewnątrz osiedla oferują apartamenty o metrażu 40-150 mkw. Największe znajdujące się na najwyższych kondygnacjach będą miały tarasy położone na dachu.

W czterokondygnacyjnych budynkach z przeszklonymi klatkami schodowymi, które usytuowane są najbliżej przylegającego o osiedla rezerwatu przyrody i Potoku Służewieckiego, zaplanowane zostały apartamenty najwyższej klasy. Oferowane są w nich jedne z najbardziej ekskluzywnych mieszkań w Warszawie. Można tu kupić dwupoziomowe penthousy o powierzchni nawet 320 mkw. i wysokości do 3,4 mkw. z tarasami na dachach, klimatyzacją we wszystkich pomieszczeniach  i pokojem kominkowym. Po zakończeniu tej fazy inwestycji w II kwartale 2013 roku na osiedlu znajdzie się łącznie prawie 470 apartamentów.

Koniunktura na luksus

Deweloperzy tylko w nielicznych przypadkach wracają dziś do realizacji luksusowych inwestycji mieszkaniowych. Na rynku daje się jednak zauważyć wzrost popytu na lokale wysokiej  klasy w dobrych lokalizacjach. Dlatego w sprzedaży zaczyna pojawiać się więcej tego typu ofert. – Na ten rok zaplanowaliśmy w Warszawie budowę dwóch inwestycji apartamentowych w najbardziej atrakcyjnej dla kupujących dzielnicy. Poza rozpoczętą właśnie realizacją drugiego etapu osiedla Apartamenty Wilanowska, na Mokotowie rozpoczniemy jeszcze w tym roku budowę ekskluzywnych willi miejskich w inwestycji Ogrody Potoki. Łączna wartość mieszkań w projekcie Apartamenty Wilanowska II przekroczy wartość 200 mln zł, a w naszej nowej inwestycji, która powstanie przy ulicy Potoki wolumen sprzedaży sięgnie 150 mln zł – tłumaczy Remigiusz Rogowski, prezes Rogowski Development.

Ażurowo utkana elewacja

Apartamenty Wilanowska wybijają się koncepcją architektoniczną. Tu architektura przestaje być anonimowa. Charakterystyczna estetyka inwestycji sprawia, że jest rozpoznawalna. Drewniane ażurowe okiennice w ciepłej barwie przysłaniające w całości przeszklone elewacje budynków tworzą niepowtarzalny klimat i urok osiedla. Dzięki temu zabiegowi elewacje zdają się falować i tworzyć ażurowe wzory, kiedy okiennice są otwierane i zamykane. Gwarantem jakości rozwiązania jest pracownia architektoniczna Jems Architekci. Projekt inwestycji został doceniony w wielu konkursach.

Elegancki zespół apartamentowy położony u zbiegu Alei Wilanowskiej i Doliny Służewieckiej powstaje na obszarze aż 20 000 mkw. przeznaczonym pod zabudowę apartamentową. Poziom terenu został podniesiony dla potrzeb inwestycji o ponad 3 metry. Atrakcyjne nasadzenia w parku wewnętrznym i wypełniona drzewami przestrzeń rekreacyjna powodują, że cały obszar kompleksu to cicha, zielona enklawa. Dzięki wyeliminowaniu ruchu kołowego wewnątrz osiedla możliwe było stworzenie klimatycznych zatopionych w zieleni alejek spacerowych z tzw. suchymi rzekami ze specjalnie ułożonych kamieni. Apartamenty Wilanowska stanowią definicję wyjątkowo naturalnej i przyjaznej zabudowy apartamentowej. Mieszkania są oferowane także z wykończeniem pod klucz zgodnym z życzeniami nabywców.

 

Omnie Rogowski Development