Walter Herz otwiera oddział w Trójmieście

Możliwość komentowania Walter Herz otwiera oddział w Trójmieście została wyłączona, 09/02/2023, przez␣, w␣Uncategorized

Walter Herz otworzyła trójmiejski oddział, pokieruje nim Jarosław Zdzitowiecki, który objął w firmie stanowisko Associate Partner / Head of Tricity.

Nowy oddział Walter Herz rozpoczął działalność w Trójmieście z początkiem lutego br. Rozbudowa regionalnych struktur firmy wiąże się z realizacją przyjętej koncepcji biznesowej i planem rozwoju agencji, którego jednym z głównych założeń jest dalsze umacnianie pozycji Walter Herz na rynkach regionalnych. Trójmiejski oddział to druga, po Krakowie pozawarszawska filia firmy. 

Jarosław Zdzitowiecki, który stanął za sterami oddziału Walter Herz w Trójmieście jest odpowiedzialny za rozwijanie współpracy z klientami na północy Polski oraz rozbudowę zespołu firmy na Pomorzu. Zarządza rozwojem usług doradczych, świadczonych dla najemców, deweloperów i właścicieli powierzchni komercyjnych, a także obsługą inwestorów w regionie.

Szef trójmiejskiego oddziału Walter Herz przez ostatnie siedem lat był ściśle związany z podmiotami doradczymi prowadzącymi działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Rynek trójmiejski należy do jego kluczowych obszarów specjalizacji. Jarosław Zdzitowiecki posiada doświadczenie zawodowe w obszarze usług doradczych świadczonych na rzecz najemców w procesach ekspansji, relokacji i renegocjacji umów najmu, jak i obsłudze wynajmujących, które zdobył prowadząc jako agent wyłączny procesy komercjalizacji i rekomercjalizacji kompleksów biurowych w regionie.

W trakcie kariery zawodowej pracował również w sektorze medycznym, budując od podstaw spółkę z branży prywatnych usług medycznych oraz w dziale prawnym jednej z większych instytucji finansowych w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Dyplomacji w Gdyni oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, gdzie ukończył dwuletni program Executive MBA, walidowany przez Erasmus University Rotterdam School of Management.

– Jestem przekonany, że doświadczenie i wiedza Jarosława Zdzitowieckiego o rynku trójmiejskim, profesjonalne podejście do realizacji projektów oraz duże kompetencje w ocenie i analizie potencjału rynku stanowią świetną bazę do budowania długofalowych relacji z klientami firmy na Wybrzeżu. Jestem pewien, że pokieruje nowym oddziałem w sposób, który gwarantuje pełną realizację strategicznych założeń dotyczących rozwoju biznesu w Trójmieście – mówi Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner, CEO w Walter Herz. 

– Serdecznie witamy na pokładzie Jarosława Zdzitowieckiego, który będzie kontynuował nasze dotychczasowe działania na rynku trójmiejskim w barwach Walter Herz. W Trójmieście prowadzimy działalność od wielu lat. Świadczyliśmy usługi doradcze w procesie poszukiwania powierzchni biurowych m.in. dla takich firm jak Fortum Marketing & Sales, Vowerk, czy Acaisoft. Wprowadzaliśmy najemców do największych kompleksów biurowych zlokalizowanych na rynku trójmiejskim, tj. Olivia Business Centre, Alchemia, czy Palio Office Park. Otwarcie oddziału firmy w regionie, którym zarządzał będzie tak wytrawny specjalista pozwoli w szybkim tempie znacznie poszerzyć zakres naszej aktywności w północnej części kraju – mówi Mateusz Strzelecki, Partner/Head of Tenant Representation w Walter Herz. 

– Cieszę się, że mam okazję uczestniczyć w budowaniu struktur firmy i możliwość rozwijania grupy klientów Walter Herz w Trójmieście. Praca w tak doświadczonym i wyjątkowym zespole jest dla mnie ogromną satysfakcją – mówi Jarosław Zdzitowiecki, Associate Partner / Head of Tricity w Walter Herz.

– Trójmiasto jest młodym, wciąż rozwijającym się rynkiem w sektorze nieruchomości komercyjnych, na którym procesy związane z nowymi projektami czy wynajmem powierzchni udaje się zwykle przeprowadzać w szybszym tempie niż na przykład w Warszawie. Pod względem inwestycyjnym na rynku biurowym w regionie dominują lokalne firmy deweloperskie, jak np. Torus. A nowi gracze, jak Cavatina, Skanska, czy Vastint mają możliwość zaproponowania dużych, często ponad rynkowych pakietów zachęt przy wynajmie powierzchni biurowych. Dzięki temu jest to rynek konkurencyjny, któremu nie grożą drastyczne wzrosty czynszów najmu – informuje Jarosław Zdzitowiecki. – Trójmiasto jest też częstym kierunkiem w drodze rozwoju firm, które poszukują odpowiedniej ilości utalentowanych ludzi i jednocześnie miejsca, które zachęciłoby potencjalnych pracowników do relokacji. To także od niedawna naturalny kierunek dla firm przenoszących biznes z Białorusi na obszar UE, a od 2022 roku także z Ukrainy. W oparciu o specyfikę trójmiejskiego rynku przygotowaliśmy odpowiednią strategię działania w regionie dla poszczególnych segmentów rynku nieruchomości oraz rynku inwestycyjnego – dodaje.     

Trójmiasto to czwarty, największy ośrodek biurowy w Polsce, oferujący ponad 1 milion mkw. nowoczesnej powierzchni z dominującą pozycją Gdańska, który skupia ponad 75 proc. zasobów biurowych w regionie. Z danych Walter Herz wynika, że w budowie na rynku trójmiejskim znajduje się około 75 tys. mkw. powierzchni biurowej. Współczynnik powierzchni niewynajętej przekracza w Trójmieście 13 proc. Stawki czynszowe za powierzchnie klasy A mieszczą się w przedziale od 12,5 EUR/m-c/mkw. do 15 EUR/m-c/mkw. netto. Wśród najemców biurowych przeważają firmy z sektora IT, SSC i BPO.

W trakcie realizacji na terenie Trójmiasta znajduje się budynek Officer i Waterfront w Gdyni oraz Punkt, Alzare Office, C300 Office i drugi budynek w kompleksie Matarnia Office Park w Gdańsku.

W 2022 roku w regionie oddany został m.in. biurowiec Format, K2, Alpha oraz drugi budynek w kompleksie Officyna i kolejny w biurowiec w Palio Office Park.

Walter Herz

Omnie PRESTIGE PR