Panoramiqa – ekologiczna inwestycja od BPI Real Estate w Poznaniu

Panoramiqa – ekologiczna inwestycja od BPI Real Estate w Poznaniu
Możliwość komentowania Panoramiqa – ekologiczna inwestycja od BPI Real Estate w Poznaniu została wyłączona, 12/09/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Na Starołęce w Poznaniu BPI Real Estate Poland realizuje nowoczesny projekt mieszkaniowy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji Panoramiqa, w ramach której powstaną 272 mieszkania, zostaną wdrożone między innymi takie proekologiczne rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowarek samochodów elektrycznych. Dzięki nim klienci belgijskiego dewelopera będą mogli ubiegać się w części banków o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach. Prace budowlane na terenie inwestycji są już na etapie wylewania płyty fundamentowej i prowadzone są równolegle dla dwóch budynków w projekcie.

Inwestycję poza nowoczesną architekturą wyróżniają proekologiczne rozwiązania, wśród których znajdzie się m.in. system do odzyskiwania wody opadowej, panele fotowoltaiczne, możliwość instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych i liczne miejsca do przechowywania rowerów. 

„Dotychczas koncentrowaliśmy się na realizacji naszych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, o miastotwórczym charakterze. Wyróżniała je przemyślana architektura. Aktualnie do naszej strategii dodaliśmy także realizację w duchu zrównoważonego rozwoju. Panoramiqa spełnia warunki inwestycji ekologicznej, dzięki czemu nasi klienci mogą ubiegać się o kredyty na preferencyjnych warunkach, które w tej chwili są dostępne na rynku” – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Panoramiqa powstaje w Poznaniu przy ul. Wagrowskiej w dzielnicy Starołęka. Usytuowanie Panoramiqi w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację z centrum miasta i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Okolica charakteryzuje się także dobrym zapleczem społeczno-opiekuńczym. W ofercie sprzedaży znajdują się 272 mieszkania od jedno- do czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 82 mkw.  

Ponad 80 proc. oferty Panoramiqi stanowią mieszkania 2 i 3-pokojowe i to one obecnie cieszą się największym zainteresowaniem naszych klientów. Wśród nich są zarówno młodzi ludzie, którym zależy na mieszkaniu w dobrze skomunikowanym z centrum miasta miejscu, jak i rodziny z dziećmi, dla których z kolei najważniejsze są spokojne sąsiedztwo, dogodny dojazd do szkół,. przedszkoli i żłobków oraz ogólna wygoda życia” – dodaje Wojciech Smolak.

Projekt składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie drugiego, wyższego budynku znajdować się będzie taras widokowy ze spektakularnym widokiem na panoramę Poznania, który dostępny będzie wyłącznie dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów. 

Budowa inwestycji BPI Real Estate Poland znajduje się obecnie na etapie  wylewania płyty fundamentowej oraz zbrojenia ścian podziemia . Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą Panoramiqi jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. 

Ceny mieszkań w inwestycji Panoramiqa zaczynają się od 9 400 PLN/mkw.

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie: https://panoramiqa.pl/ 

Omnie Katarzyna Maciak