Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań

Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań
Możliwość komentowania Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań została wyłączona, 05/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Deweloper Victoria Dom w trzecim kwartale br. sprzedał 373 mieszkań. To o 17% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku zakontraktowano 1291 lokali (+11% w ujęciu r./r.). Zdaniem zarządu spółki na warszawskim rynku cały czas utrzymuje się duża przewaga popytu nad ograniczoną podażą, choć wzrost cen mieszkań działa na kupujących nieco studząco. 

Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na rynku polskim, podpisał w trzecim kwartale br. 373 umowy deweloperskie i płatne umowy rezerwacyjne. Oznacza to wzrost o 17% względem analogicznego okresu poprzedniego roku, kiedy sprzedanych zostało 318 lokali. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku zakontraktowano 1291 mieszkań, co jest wynikiem o 11% lepszym niż w pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku, kiedy zawarto 1166 umów z nabywcami.

„Zainteresowanie zakupem nowych mieszkań, na kluczowym dla nas warszawskim rynku, pozostaje bardzo wysokie. Cały czas mamy jednocześnie do czynienia z dużą nierównowagą pomiędzy niezaspokojonym popytem i ograniczoną podażą nowych inwestycji. Utrzymujący się trend wzrostu cen w drugim i trzecim kwartale br. wpływał natomiast lekko studząco na ostateczne decyzje klientów. W efekcie proces zamykania transakcji sprzedaży nieco się wydłużył” powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.

Victoria Dom posiadając rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamia nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. Oferta kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, z bardzo dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, jest cały czas szczególnie poszukiwana przez klientów. Najnowszym projektem wprowadzonym do sprzedaży jest drugi etap Osiedla Krzewna na warszawskim Targówku. Każde z mieszkań zaplanowano tak, aby ich układ był funkcjonalny dla mieszkańców. W ofercie dostępne są lokale 2,3,4 – pokojowe o metrażach od 36 m2 do 76 m2, w cenie od 399 tys. zł.

Omnie Katarzyna Maciak