Trei przygotowuje inwestycję w Ciechanowie

Trei przygotowuje inwestycję w Ciechanowie
Możliwość komentowania Trei przygotowuje inwestycję w Ciechanowie została wyłączona, 12/04/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Trei Real Estate Poland, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych wybuduje park handlowy w Ciechanowie. Obiekt, który powstanie pod marką Vendo Park dostarczy na lokalny rynek 6 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej. Mieszkańcy będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.
Vendo Park powstanie przy ul. Gostkowskiej w Ciechanowie. Deweloper nabył tam grunty o powierzchni 2,4 ha, na których zbuduje park handlowy liczący 6 000 mkw. Obiekt, ze względu na swoją powierzchnię, mieści się w kategorii centrów convenience, czyli skupia się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb zakupowych i wygodzie kupujących. Inwestor w ciechanowskim parku handlowym planuje otwarcie ośmiu sklepów. Umowy najmu są już podpisane na 50% powierzchni najmu. Obiekt przyjmie pierwszych klientów w czwartym kwartale 2022 r.

Jako jedni z pierwszych na polskim rynku dostrzegliśmy potencjał mniejszych miast, gdzie sukcesywnie dostarczamy atrakcyjne miejsca zakupów. Ciechanów to dziewiąta lokalizacja w województwie mazowieckim, w której będzie obecna marka Vendo Park. Wcześniej wybudowaliśmy parki handlowe m.in. w Mińsku Mazowieckim, Zielonce, Pułtusku czy Radzyminie. Podstawą naszych inwestycji jest dobrze dobrany zespół najemców, którzy dostarczają różnorodną ofertę – są to zarówno dyskonty, jak i sklepy z elektroniką, odzieżowe, sportowe, drogerie, apteki, a także operatorzy spożywczy – w Ciechanowie będzie to Lidl,

komentuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. Ciechanów położony na północy województwa mazowieckiego, jest miastem z dużym potencjałem inwestycyjnym. Swój kapitał lokują tutaj m.in. firmy produkcyjne, a aktualnie realizowana jest również budowa elektrociepłowni na biomasę. Dzięki tej inwestycji miasto odchodzi od użycia węgla w produkcji ciepła, kierując się w stronę odnawialnych źródeł energii. Miejscowość zamieszkuje ponad 44 tysiące osób, a cały powiat ciechanowski liczy prawie 90 tysięcy mieszkańców. To dla nich będzie skierowana oferta nowego parku handlowego.  

Trei nie zwalnia tempa

Tylko 2021 r. Trei dostarczył na polski rynek osiem obiektów handlowych, zlokalizowanych w Zielonce, Myśliborzu, Koszalinie, Piekarach Śląskich, Oświęcimiu, Inowrocławiu, Radzyminie i Chorzowie. Inwestor rozbudował również Vendo Park w Pułtusku. W tym roku deweloper planuje utrzymać podobne tempo ekspansji.

Aktualnie w budowie mamy projekty w Otwocku oraz Skarżysku-Kamiennej. Wkrótce rozpoczynamy realizację dwóch kolejnych Vendo Parków – w Mielcu i Szczecinie, gdzie uzyskaliśmy już pozwolenia na budowę. W planach na ten rok mamy jeszcze obiekty handlowe, które zbudujemy w Łapach i Zambrowie oraz Siedlcach i Krakowie. Z kolei w listopadzie pozyskaliśmy kapitał na dalszy rozwój w Polsce – w ramach zawartej  spółki joint venture z Patron Capital planujemy realizację kolejnych kilkunastu Vendo Parków o wartości 140 mln euro,

dodaje Jacek Wesołowski. Trei Real Estate rozwija swoją sieć Vendo Parków w Polsce od 2013 r., przez ten czas deweloper otworzył tutaj 29 parków handlowych.
Marki, obecne w Vendo Parkach budowanych przez Trei Real Estate to m.in. drogerie (Rossmann i Hebe), sieci odzieżowe (Martes Sport, Sinsay, Top Secret, 4F), dyskonty (KiK, Pepco, Dealz, Action, Tedi) oraz sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz (Jysk) i elektroniką (Media Expert, Neonet, RTV Euro AGD). W parkach handlowych jest również obecny operator spożywczy np. Lidl, Biedronka, Netto.

Omnie Katarzyna Maciak