W USA nadal presja na obniżki cen

W USA nadal presja na obniżki cen
Możliwość komentowania W USA nadal presja na obniżki cen została wyłączona, 21/07/2011, przez␣, w␣Ameryka, raporty, świat

Najważniejszy z raportów dotyczących amerykańskiego rynku nieruchomości wyraźnie rozczarował. W czerwcu sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła do najniższego poziomu od 7 miesięcy. Wyniosła 4,77 mln. To nie jedyna zła wiadomość dotycząca tej sfery gospodarki. Zwiększyły się zapasy niesprzedanych domów, podniosła się liczba umów kupna, z których klienci się wycofują i wciąż bardzo wysoki odsetek transakcji był związany ze sprzedażą domów przejętych od osób nie spłacających kredytów hipotecznych (30%). Jednocześnie utrzymywał się wysoki poziom transakcji opłacanych gotówką (29%). W minionym roku było to 9-10%. Jasnym punktem był symboliczny wzrost cen. W skali roku wyniósł 0,8%. Ich mediana została podliczona na 184,3 tys. USD. Podaż wystawionych na sprzedaż domów odpowiadała 9,5 miesiącom bieżącej sprzedaży. Przyjmuje się, że przy 8-9 miesiącach można liczyć na stabilizację cen, przy wyższych poziomach wywiera to już presję na przyszłe ceny.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.