Moskwa przyspiesza kolej

Możliwość komentowania Moskwa przyspiesza kolej została wyłączona, 26/04/2011, przez␣, w␣infrastruktura, miasta, regiony, świat, Warszawa

Wyborcza.biz informuje, że Rosjanie chcą przyspieszyć przejazd pociągu na linii Moskwa-Berlin, na czym może zyskać również Polska. Pociąg ma dojeżdżać do celu o 10 godzin szybciej. W planach jest też przedłużenie tego połączenia do Paryża.

Realizacja inwestycji będzie wymagała modernizacji torów na Białorusi. Jednak najważniejszym czynnikiem, który ma wpłynąć na zmniejszenie liczby czasu potrzebnego do przejazdu na trasie, będzie zakup hiszpańskich wagonów z systemem zapewniającym automatyczną zmianę rozstawu kół. Dzięki temu zostanie skrócony czas postoju pociągu na granicy polsko-białoruskiej. Szerokość torów za wschodnią granicą jest szerszy, niż w Polsce i Niemczech, dlatego zmiana wózków pod kołami zajmuje teraz od 1,5 do 2 godzin.

W rozmowach dotyczących realizacji inwestycji uczestniczy też strona polska, ponieważ nasz kraj musi zezwolić na przejazd pociągu przez swoje terytorium. Najprawdopodobniej za organizację przewozu na polskim odcinku będzie odpowiadać PKP Intercity.

Photos by Henri Bonel & Poland MFA (CC-BY)

Tagi:␣
frontphotoSlider

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.