Totalbud zakończył III etap „Starej Cegielni” Projekt profesorów Politechniki Poznańskiej z pozwoleniem na użytkowanie

Totalbud zakończył III etap „Starej Cegielni” Projekt profesorów Politechniki Poznańskiej z pozwoleniem na użytkowanie
Możliwość komentowania Totalbud zakończył III etap „Starej Cegielni” Projekt profesorów Politechniki Poznańskiej z pozwoleniem na użytkowanie została wyłączona, 08/12/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Stołeczny generalny wykonawca Totalbud SA zakończył realizację III etapu poznańskiej inwestycji mieszkaniowej „Stara Cegielnia” w dzielnicy Grunwald. Projekt osiedla, jak dotąd złożonego z trzech budynków, jest dziełem Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich – profesorów Politechniki Poznańskiej. Deweloperem inwestycji jest Poznań Kartuska sp. z o.o. sp. k.

     Etap III stanowi budynek na planie litery „C” usytuowany bezpośrednio nad Stawem Baczkowskim przy ul. Ceglanej. Obiekt liczący 96 mieszkań stanął na działce o powierzchni 8576 mkw. Budynek etapu III osiedla „Stara Cegielnia składa się z segmentów A i B. Każdy z nich ma wielorodzinną funkcję mieszkalną. Cztery kondygnacje nadziemne oferują mieszkania 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o powierzchniach od 40 do 82 mkw. Budynek posadowiony jest na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym. 

     „Dzięki dobremu zarządzaniu budową zrealizowaliśmy tę bardzo atrakcyjną architektonicznie inwestycję miesiąc przed planowanym terminem” – mówi Milena Olkowicz, kierownik budowy z ramienia Totalbudu. „Realizacja przypadła na sytuację dotychczas w Polsce nieznaną – całkowitego rozchwiania rynku materiałów budowlanych, ich nieterminowych dostaw i horrendalnych podwyżek cen. Wynosimy z tego projektu dużą satysfakcję, że w tych warunkach wszystko przebiegło zgodnie z kontraktem z inwestorem” – dodaje Milena Olkowicz.

     Osiedle „Stara Cegielnia” zlokalizowane jest na peryferiach Poznania, w dużej mierze niezabudowanych, zagospodarowanych głównie gospodarczo i poprzemysłowo. Są to nieużytki po terenach przemysłowych i wyrobiskach żwirowych. Lokalizacja osiedla ma przyczynić się do uporządkowania i stopniowej urbanizacji tych terenów.

     „W projekcie tego osiedla widać olbrzymi zamysł, aby swoją estetyką było ono nietuzinkowe już nie tylko samo w sobie, ale także, aby umiejscowić tę inwestycję w bardzo malowniczym miejscu. Staw Baczkowski, nad którym położone są budynki osiedla, wnosi do niego dodatkowy walor. Jak bardzo przyszli nabywcy docenili projekt państwa Sipińskich świadczy fakt, że bardzo mało mieszkań w budynku III etapu podlegało – tylko niewielkim – zmianom układów funkcjonalnych na życzenie właścicieli lokali. Było to tylko 12 mieszkań, czyli zaledwie 12,5 proc. wszystkich lokali. Taki mały odsetek jest rzadko spotykany. Budowa toczyła się z regularną konsultacją pary architektów i współpracę tę Totalbud uznaje za idealną” – podsumowuje Milena Olkowicz.

Omnie Katarzyna Maciak