Totalbud z kontraktem ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Służewiec”

Totalbud z kontraktem ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Służewiec”
Możliwość komentowania Totalbud z kontraktem ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Służewiec” została wyłączona, 26/07/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

 Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA rozpocznie w najbliższych dniach realizację kontraktu ze stołeczną Spółdzielnią Mieszkaniową „Służewiec”. W myśl umowy Totalbud zbuduje budynek mieszkalny wielorodzinny przy Alei Lotników 15 w Warszawie. Obiekt zaprojektowała pracownia 4am Architekci. Inwestycja objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Służewca Wschodniego.

     Budynek będzie posadowiony na płycie fundamentowej o zmiennej grubości od 37 do 71 cm z lokalnymi pogrubieniami pod słupami i trzonami od 55 do 80 cm. Projekt obejmuje sześć kondygnacjach nadziemnych i jedną podziemną z garażem na 41 miejsc postojowych. W inwestycji tej znajdzie się 35 mieszkań. Powierzchnia zabudowy wyniesie 738 mkw, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań osiągnie 2164 mkw. Wejście do budynku zaplanowano od strony elewacji północnej, czyli od Alei Lotników. Łącznie inwestycję tę zaprojektowano dla 95 mieszkańców. Oprócz garażu podziemnego obiekt będzie miał także osiem zewnętrznych miejsc parkingowych. Kontrakt z inwestorem obejmuje także kompleksowe zagospodarowanie terenu inwestycji o powierzchni 3370 mkw.

     Parter budynku zaprojektowano z przeznaczeniem na działalność usługową lub handlową. Znajdzie się tam lokal o powierzchni 317 mkw. wraz z zapleczem mającym powierzchnię 136 mkw. Parter jest zaakcentowany zwiększeniem ilości przeszkleń i zmianą układu otworów w elewacji północnej. Na każdym piętrze znajdzie się siedem mieszkań. Dwadzieścia mieszkań będzie miało powierzchnię poniżej 60 mkw., a 15 mieszkań będzie miało powyżej 60 mkw. Dwadzieścia mieszkań będzie lokalami typu M2, pięć mieszkań będą stanowiły lokale M3, a dopełni budynek 10 mieszkań typu M4. Zróżnicowana będzie wysokość mieszkań – na kondygnacjach od +2 do +5 będzie to 2,76 m, natomiast na kondygnacji +6 znajdą się lokale o wysokości 2,78 m.

     Wszystkie mieszkania mają loggie, okna balkonowe i portefenetry. Wnęki i loggie będą zaakcentowane płytkami klinkierowymi o wydłużonych proporcjach. Bryła budynku ma uskokową formę. Gabarytami nawiązuje ona do charakteru otaczającej zabudowy. Forma budynku urozmaicona jest zróżnicowaną tektoniką otworów. W elewacji zaprojektowane są one naprzemiennie – są to głębokie wnęki loggii, blendy i elementy ażurowe.

Omnie Katarzyna Maciak