Jak długo trzeba pracować na mieszkanie?

Jak długo trzeba pracować na mieszkanie?
Możliwość komentowania Jak długo trzeba pracować na mieszkanie? została wyłączona, 31/10/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Z okazji przypadającego 31 października Światowego Dnia Oszczędzania, firma Metrohouse zebrała informacje o tym, jak długo trzeba w Polsce pracować na zakup mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych.

Jest to jednak tylko symulacja, nie wiadomo, jak w przyszłości będą kształtowały się ceny mieszkań. Badania przeprowadzono w oparciu o średnie wynagrodzenia netto w regionach.

Na tej podstawie oceniono, że najszybciej kupią mieszkanie osoby z województwa lubuskiego, śląskiego i łódzkiego. Małe mieszkanie to równowartość pensji z pięciu lat. Rok dłużej będą odkładali mieszkańcy województw opolskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Najmniej korzystna sytuacja jest w Małopolsce. Przeciętny mieszkaniec musi odkładać na własne M aż 9 lat. Na Mazowszu nieco krócej – 7,5 roku, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu natomiast – 7 lat.

Zapoznaj się z cenami mieszkań i domów w Polsce

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.