To będzie kolejny dobry rok?

To będzie kolejny dobry rok?
Możliwość komentowania To będzie kolejny dobry rok? została wyłączona, 08/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, ceny, deweloperzy, finanse, Headline, inwestycje, kredyty, Małe M, MdM, mieszkania, nieruchomości

Rok 2015 można zaliczyć do rekordowych pod względem liczby sprzedanych przez deweloperów mieszkań i poz względem wydawanych pozwoleń na budowę. Prawdopodobnie 2016 rok będzie tak samo udany, o ile banki dalej będą tak chętnie udzielać kredytów hipotecznych.

Deweloperzy odnotowywali znaczący wzrost sprzedaży, niektórzy nawet o 50%. Rekordowo niskie stopy procentowe sprawiły, że tanie kredyty hipoteczne przyciągnęły wielu klientów. Natomiast nisko oprocentowane lokaty skłaniają klientów do przeniesienia swoich środków i zainwestowania ich w nieruchomości. Jeśli bank nie będą mnożyły trudności przy udzielaniu kredytów, ten rok może być równie dobry.

Mimo faktu, że od 1 stycznia wkład własny wynosi 15% to deweloperzy nie powinni się obawiać o sprzedaż. Wszystko to za sprawą programu Mieszkanie dla Młodych, który jest atrakcyjną opcją dla wielu młodych ludzi. I choć MdM ma swoje słabe strony (m.in. niskie limity cenowe) to nadal będzie się cieszył zainteresowaniem.

Źródło: parkiet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.