Szereg zalet

Szereg zalet
Możliwość komentowania Szereg zalet została wyłączona, 26/11/2014, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, domy, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Poszukujący alternatywy dla mieszkania w bloku mają wiele możliwości, które zapewnią im więcej życiowej przestrzeni. W wachlarzu alternatyw wyróżnia się jednak dom szeregowy. Dlaczego? Bo popularny segment ma szereg zalet.

Dom szeregowy jest rozwiązaniem o tyle kuszącym, że stanowi harmonijne połączenie zalet domu wolnostojącego z poczuciem swobody, którego próżno szukać mieszkając w wielkim bloku. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują własnego ogrodu i znacznie większej powierzchni mieszkalnej.

 Nowe Koninko_szeregowce_02

Komfort w dobrej cenie

Dom szeregowy to w gruncie rzeczy kilka domków wolnostojących połączonych w jeden ciąg budynków. Z konstrukcyjnego punktu widzenia istotne jest to, że każdy dom szeregowy posiada niezależne ściany, a każdy segment oddzielony jest dodatkowo dylatacją powietrzną, co tłumi hałas i podnosi komfort mieszkania. W takim układzie każda rodzina ma swoje osobne wejście. Pomimo tego, że w segmencie wciąż mamy sąsiadów, to jednak nie otaczają nas oni z czterech stron. Kluczowe dla kupującego jest jednak to, że segment jest dużo tańszy w zakupie. Wiąże się to z maksymalnym wykorzystaniem działki pod zabudowę. – Funkcjonalnie zaprojektowany dom szeregowy to bardzo duża powierzchnia mieszkalna za stosunkowo niewielką cenę. Wynika to z faktu, że koszt zakupu gruntu stanowi jedynie ułamek wartości nieruchomości. Z tego względu domy szeregowe są dużo bardziej konkurencyjne w zakupie – mówi Maja Zdańkowska z firmy Skaland – Inwestycja w Koninku może być tego dobrym przykładem. Obecnie oferujemy segment w szeregowcu już za 385 tys. zł brutto z ponad 200 metrową działką. Promocyjna oferta obowiązuje do końca roku, a do własnego domu można się wprowadzić już po 3 miesiącach od podpisania umowy – dodaje. Dla wielu kupujących własny ogród i korzystna cena są kluczowymi argumentami.

 Nowe Koninko_szeregowce_01

Szereg zalet

Zabudowa segmentowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których mieszkanie jest za małe, a wolnostojący dom jest poza ich zasięgiem finansowym. Rozwiązanie to jest o tyle interesujące, że w pakiecie z podmiejskim życiem otrzymujemy ciszę, spokój i upragniony kawałek własnego ogrodu. Zaletą tego typu zabudowy jest też podział budynku na część dzienną, znajdującą się na parterze, oraz cześć sypialną na piętrze – tylko dla domowników. Takie odseparowanie stref możliwe jest dzięki łazience na każdej kondygnacji. Dodatkowo standard deweloperski takich nieruchomości jest dużo bardziej rozbudowany, przez co kupujący już na początku zyskują znacznie więcej. – Nowe Koninko zaprojektowane zostało tak by oferować naszym klientom rozwiązania, których poszukują. Stąd w standardzie deweloperskim m.in. przyłącze do kominka, wiata garażowa, nowoczesne i ekonomiczne ogrzewanie z piecem dwufunkcyjnym czy przesuwne okna patio, które stanowią naturalne połączenie salonu z ogrodem – mówi Maja Zdańkowska. Do szeregu zalet samej zabudowy dochodzi jeszcze jeden element. Takie inwestycje oferują swoim mieszkańcom zaplanowaną i spójną pod względem architektonicznym przestrzeń z pełną infrastrukturą osiedla, w skład której wchodzą dobrze oświetlone uliczki i wspólny teren zielony z placem zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Warto dodać, że w tej lokalizacji deweloper rozpoczął już realizację drugiego etapu Nowego Koninka, w którym dostępne będą mieszkania w trzech różnych wariantach i metrażach od 62 do 93 mkw. W pierwszej fazie inwestycji powstaną zaledwie 54 mieszkania. Klucze do lokali nowi właściciele otrzymają już w ostatnim kwartale 2015 roku.

Segment to odrobina luksusu, na którą może sobie pozwolić coraz więcej osób. Szeregowiec zapewnia komfort mieszkania zbliżony do tego, jaki oferuje dom wolnostojący, jednakże cena zakupu jest nieporównywalnie niższa. Dlatego decydując się na zakup nieruchomości warto wziąć pod uwagę szereg zalet inwestycji takich jak Nowe Koninko.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych