Jest już finalny projekt architektoniczny Muzeum Polskiej Wódki

Jest już finalny projekt architektoniczny Muzeum Polskiej Wódki
Możliwość komentowania Jest już finalny projekt architektoniczny Muzeum Polskiej Wódki została wyłączona, 26/11/2014, przez␣, w␣architektura i design, Headline, infrastruktura, inwestycje, Praga, publiczne, Warszawa

25 listopada odbyła się oficjalna prezentacja finalnego projektu architektonicznego Muzeum Polskiej Wódki, którego otwarcie zaplanowano na 2017 rok w zrewitalizowanym Centrum Koneser na warszawskiej Pradze Północ.

Autorem stałej ekspozycji jest Nizio Design International, które ma w swoim portfolio projekt i wykonanie wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz projekt rewitalizacji Starej Kopalni „Julia” w Wałbrzychu na cele kulturalno-dydaktyczne. Logotyp i identyfikację wizualną stworzył uznany artysta plastyk – Andrzej Pągowski, założyciel KreacjaPro.

Muzeum Polskiej Wódki będzie przypominać Polakom i wyjaśniać zagranicznym turystom czym charakteryzuje się i wyróżnia polska wódka na tle innych. Muzeum Polskiej Wódki stanowić będzie część Centrum Praskiego Koneser, powstające właśnie w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej. Będzie to przykład wielofunkcyjnej architektury miejskiej, łączącej postindustrialne budynki z nowoczesnymi projektami, harmonijnie wkomponowanymi w klimat Pragi. Powstaną tam stylizowane na lofty obiekty mieszkalne, nowoczesne biura i galerie sztuki oraz pasaże handlowe.

Więcej inwestycji na terenie Warszawy znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.