Studencki kampus w Poznaniu

Możliwość komentowania Studencki kampus w Poznaniu została wyłączona, 16/05/2011, przez␣, w␣lokalne, miasta, Poznań, regiony, wielkopolskie

W 2012 roku rozpocznie się budowa nowoczesnego kampusu dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Docelowo ma z niego korzystać kilkanaście tysięcy osób.

W kampusie Morasko siedzibę będą miały wydziały nauk przyrodniczych i ścisłych. Budowany jest już Wydział Chemii. W miasteczku studenckim powstaną też akademiki, w których zamieszka od 800 do 1000 osób. Uniwersytet zrobi też ukłon w stronę studentów. W pobliżu powstaną klubu i puby oraz obiekty sportowe. Uczelnia chce zadbać również o całodobową opiekę medyczną i przedszkola, które poprowadzi organizacja pozarządowa. Kampus ma zostać wybudowany do 2014 roku.

Źródło: Głos Wielkopolski

Photo by Noodles XX

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.