Rozwój regionów wschodnich

Możliwość komentowania Rozwój regionów wschodnich została wyłączona, 16/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, lokalne, regiony

Będąc w Rzeszowie, Jarosław Kaczyński oskarżył rząd Polski o zaniedbywanie regionów wschodnich. Z jego słowami nie zgadza się Centrum Informacji Rządu, które natychmiast odpowiedziało konkretnymi danymi.

Według CIR, w rejonie trwa budowa autostrady A4 z obwodnicą Rzeszowa. W Jasionce natomiast powstaje terminal pasażerski, rozbudowuje się też płytę postojową.

Oprócz tego, z obliczeń wynika, iż pięć województw wschodniej Polski otrzymało więcej pieniędzy z funduszy UE. W ramach wsparcia przeznaczonego na lata 2007-2013, było to średnio 790 euro w przeliczeniu na mieszkańca, podczas gdy średnia dla innych województw wynosiła 585 euro.

CIR przypomina również o specjalnym projekcie unijnym, który powstał specjalnie z myślą o ścianie wschodniej – programie Rozwój Polski Wschodniej.

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.