Strabag generalnym wykonawcą Maspeksu

Strabag generalnym wykonawcą Maspeksu
Możliwość komentowania Strabag generalnym wykonawcą Maspeksu została wyłączona, 03/08/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, działki, Headline, inwestycje, komercyjne, małopolskie, nieruchomości

Spółka Strabag została generalnym wykonawcą nowej siedziby Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych firm spożywczych w tej części Europy. Prace przy realizacji projektu ruszyły w czerwcu 2015 roku, na wykonanie zadania Strabag ma 11 miesięcy. Wartość kontraktu wynosi blisko 30 mln zł netto.

Budynek siedziby Grupy Maspex, którego bryła architektoniczna składa się z trzech modułów w kształcie litery U, będzie miał wysokość sześciu kondygnacji i powierzchnię całkowitą około 8 tys. mkw.

Jako koncern Strabag doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy. Kilka lat temu sami zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę nowoczesnego kompleksu biurowego, który od 2011 roku jest siedzibą całej Grupy Strabag w Polsce. Z perspektywy czasu mogę to ocenić jako przełomowy krok w blisko 30-letniej historii naszej firmy – mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Sp. z o.o.

Nowy obiekt gotowy będzie w maju 2016 roku. Warto przypomnieć, że z początkiem 2015 roku Strabag zakończył budowę siedziby firmy Ericpol w Łodzi, wiodącej spółki na polskim rynku technologii teleinformatycznych. Obecnie w Warszawie Strabag buduje także pierwszą siedzibę firmy Trumpf w Polsce.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.