Spore zainteresowanie krakowskimi kamienicami

Spore zainteresowanie krakowskimi kamienicami
Możliwość komentowania Spore zainteresowanie krakowskimi kamienicami została wyłączona, 05/11/2013, przez␣, w␣Kraków, małopolskie, miasta, regiony, sprzedaż

Na krakowskim rynku miejskich nieruchomości nastąpiło znaczne ożywienie. Można mówić nawet o odwróceniu się niekorzystnego trendu: na nieruchomości jest coraz więcej chętnych, a ceny idą w górę.

Małopolski magistrat informuje, że przez ostatnie cztery miesiące miasto sprzedało dwa razy więcej nieruchomości niż w ciągu wcześniejszego półrocza. W pierwszej połowie roku przeprowadzono 223 przetargi, w drodze których sprzedano 45 nieruchomości za 13 mln zł. W ciągu kolejnych czterech miesięcy wartość sprzedanych domów i mieszkań wyniosła w sumie 22,8 mln zł.

W trakcie ostatniej licytacji, kiedy sprzedawano działkę przy ul. Jakuba na Kazimierzu, walczyło o nią aż 11 inwestorów. Cena wzrosła w międzyczasie z 1,1 mln zł do 1,8 mln zł.

Do końca roku miasto wystawi na sprzedaż jeszcze kilka nieruchomości o łącznej wartości 33 mln zł.

Więcej o cenach mieszkań w Krakowie

Źródło: wyborcza.biz

Photo by Andrzej Otrębski (CC-BY)

 

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.