Spada popyt na mieszkania w Hong Kongu

Spada popyt na mieszkania w Hong Kongu
Możliwość komentowania Spada popyt na mieszkania w Hong Kongu została wyłączona, 05/05/2011, przez␣, w␣Azja, bez kategorii, raporty, świat

Sprzedaż domów w Hong Kongu spadła w kwietniu do najniższego poziomu od 2 lat. Zniżka wyniosła aż 37,6%. Nowych właścicieli znalazło jedynie 7635 mieszkań. Wartość transakcji obniżyła się o blisko 27%, do 5 mld USD. Zachowanie tego rynku jest o tyle ciekawe, że jest uznawany za najdroższe miejsce do kupna mieszkania. Ceny podniosły się w ciągu ostatnich 2 lat o 55%. Aby przeciwdziałać nasileniu się zwyżki cen władze podjęły szereg działań mających schłodzić koniunkturę na rynku i efekty tego właśnie widzimy.

 

 

Photo by Lichunngai (CC-BY)
Tagi:␣
front

Omnie Bartosz Turek

Kierownik działu analiz Lion’s Bank. Ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Analityk rynku nieruchomości w Lion's House Sp. z o.o. i w Idea Bank SA oddział Lion’s Bank w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce prawnej i administracyjnej dotyczącej rynku mieszkaniowego, posiada bogatą wiedzę na temat czynników determinujących wartość nieruchomości.