Słynny dom Casa Vicens idzie na sprzedaż

Słynny dom Casa Vicens idzie na sprzedaż
Możliwość komentowania Słynny dom Casa Vicens idzie na sprzedaż została wyłączona, 22/01/2014, przez␣, w␣Europa, Headline, nieruchomości, świat

Dom Casa Vicens w Barcelonie to budynek projektu Antonio Gaudiego, twórcy bazyliki Sagrada Familia. Nieruchomość powstała w latach 1883-1889 i na początku była siedzibą rodziny Jover, katalońskich lekarzy i przemysłowców. Przez sto lat obiekt był niedostępny dla zwiedzających, teraz być może się to zmieni.

Casa Vicens była jednym z pierwszych poważnych zleceń Antonio Gaudiego, którego charakterystyczny styl jest symbolem Barcelony. W internecie pojawiła się specjalna strona, na której można poznać szczegóły oferty. Cena wywoławcza wynosi 32 mln euro, jednak istnieje możliwość negocjacji. W przeliczeniu na polską walutę budynek kosztuje 120 mln zł. Parter budynku ma 300 m, pierwsze i drugie piętro – po 250. Kilka lat temu dom przeszedł generalny remont, w czasie którego odtworzono wszystkie detale, nie tylko elewacji, ale również wnętrz. Projektując budynek Gaudi inspirował się wybrzeżem Afryki, głównie Marokiem.

 Zapoznaj się z aktualnymi cenami mieszkań

Źródło: newsweek.pl

Photo by Ludovic Bertron (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.