Słabości internetowych ofert

Możliwość komentowania Słabości internetowych ofert została wyłączona, 21/04/2011, przez␣, w␣porady

Mimo że internet daje ogromne możliwości szczegółowego zaprezentowania oferowanego do sprzedaży mieszkania, to część internetowych ogłoszeń ich nie wykorzystuje: jest bardzo lakoniczna (czasem nie podaje nawet tak podstawowych informacji jak cena!), często prezentuje fotografie słabej jakości i jest ich niewiele albo nawet nie ma ich wcale. Jednak nie pomijaj ogłoszeń, które w ogóle nie zawierają zdjęć. Wyglądają one mało interesująco (jesteśmy wzrokowcami) i podświadomie gorzej je oceniamy ale przecież mogą dotyczyć bardzo interesujących mieszkań.

Portali z ogłoszeniami jest bardzo dużo. Aby mieć pewność, że nie przegapiłeś żadnego interesującego ogłoszenia, musisz więc przeszukać wiele z nich. Co prawda większość sprzedających umieszcza swoją ofertę na wielu stronach internetowych, ale pewności, że każdy tak robi, nie ma. A może przecież się zdarzyć, że bardzo interesująca oferta umieszczona jest tylko na jednym, w dodatku mało znanym portalu.

Cześć ogłoszeń internetowych jest też już po prostu nieaktualna.

To samo mieszkanie jest zamieszczane na różnych portalach. Często po kilka razy na każdym z nich.

C.D.N.

Adres strony internetowej książki: www.JakKupicMieszkanie.net

Tagi:␣
adEstymator

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.