Rynek mieszkań na wynajem przenosi się do online. simpl.rent integruje się z ASARI – systemem CRM dla rynku nieruchomości

Rynek mieszkań na wynajem przenosi się do online. simpl.rent integruje się z ASARI – systemem CRM dla rynku nieruchomości
Możliwość komentowania Rynek mieszkań na wynajem przenosi się do online. simpl.rent integruje się z ASARI – systemem CRM dla rynku nieruchomości została wyłączona, 20/03/2023, przez␣, w␣Uncategorized

Rozwój najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce spowodował wzrost profesjonalizacji usług oraz digitalizację tego sektora. Do zmian przyczyniły się również start-upy, oferujące rozwiązania wspierające proces najmu mieszkania. Jednym z nich jest simpl.rent, który zrewolucjonizował rynek najmu wprowadzając Certyfikat Najemcy jako standard weryfikacji najemców online oraz pakiet ubezpieczeń najmu, w tym pierwsze w Polsce ubezpieczenie płatności czynszu z PZU. Od teraz produkty simpl.rent są zintegrowane z systemem ASARI, z którego w codziennej pracy korzystają największe firmy i biura nieruchomości.  

Koronawirus, rozwój rynku PRS i wyjątkowa sytuacja na rynku najmu mieszkań, to czynniki które spowodowały przyspieszenie procesów digitalizacji i większej profesjonalizacji usług. Dużą rolę odgrywają start-upy, które wprowadzają rozwiązania wspierające dużych deweloperów, zarządców i agencje nieruchomości, co prowadzi do coraz wyższych standardów obsługi i zarządzania procesem wynajmu mieszkań. 

Z danych Otodom wynika, że aż 60% wynajmujących ma obawy związane z problemami z płatnościami. Jednocześnie ponad 70% oczekuje, że pośrednik zweryfikuje wiarygodność płatniczą potencjalnego najemcy przed podpisaniem umowy. Dzięki możliwości łatwej weryfikacji najemcy online za pośrednictwem simpl.rent oraz pakietom ubezpieczeniowym przygotowanym wraz z PZU, możliwe jest znaczne ograniczenie ryzyka finansowego, związanego z najmem. Doceniają to również właściciele mieszkań, chętniej wybierają profesjonalistów korzystających z simpl.rent.*

ASARI to najpopularniejszy system CRM dla biur nieruchomości, z którego korzystają najwięksi klienci na rynku w Polsce, na Litwie, Łotwie i Estonii. Od teraz agenci mogą w łatwy sposób skorzystać z weryfikacji najemców od simpl.rent oraz zaproponować ubezpieczenie wynajmującemu lub najemcy. 

  • Współpracując bezpośrednio z profesjonalistami rynku wynajmu mieszkań szybciej wprowadzimy wysoki standard obsługi w Polsce. Połączyliśmy nasze produkty z ASARI, ponieważ to najpopularniejszy system dla agentów nieruchomości. Dzięki tej współpracy, agenci będa mieli łatwy dostęp do produktów obniżających ryzyko w najmie mieszkań z poziomu oprogramowania, dzięki któremu realizują swoje codzienne zadania – mówi Filip Dykas, Założyciel simpl.rent.
  • Zarówno ASARI, jak i simpl.rent stawiają na innowacje. Nasze oprogramowanie CRM w wersji dla biur nieruchomości wspiera firmy w zarządzaniu pracą z klientami, bazą ogłoszeń, zadaniami oraz pomaga panować nad mnóstwem procesów w organizacji. Chcemy jak najbardziej ułatwić naszym partnerom proces weryfikacji najemców i tym samym dać im dodatkowe narzędzie do podnoszenia jakości swoich usług w oczach ich klientów. Dlatego też z przyjemnością połączyliśmy swoje siły z simpl.rent i od tego roku możliwość weryfikacji najemców znajduje się bezpośrednio w naszym systemie. Dzięki temu sprawdzanie wiarygodności najemcy stało się niezmiernie proste i dostępne dla każdego poprzez naszą aplikację – dodaje Mikołaj Stępień, CEO ASARI.

Dzięki integracji z ASARI, produkty simpl.rent będą automatycznie dodawane do każdego procesu wynajmu mieszkań, z którego korzysta ponad 1500 biur nieruchomości i deweloperów. ASARI pozwala na łatwe zarządzanie procesem wynajmu mieszkania z dowolnego urządzenia, od tworzenia wirtualnych ogłoszeń, po generowanie umów najmu. 

* Dane na podstawie badania Otodom wśród agentów nieruchomości korzystających z simpl.rent. Do 75% skuteczności w pozyskiwaniu nowych mieszkań na wynajem w przypadku korzystania z weryfikacji oraz ubezpieczeń od simpl.rent. 

Omnie Katarzyna Maciak