Rury ściekowe w kształcie fletów

Rury ściekowe w kształcie fletów
Możliwość komentowania Rury ściekowe w kształcie fletów została wyłączona, 10/05/2012, przez␣, w␣Europa, świat

Czy bylibyście w stanie zagrać na rurach ściekowych w kształcie fletów? Możecie się o tym przekonać, jeśli pojedziecie do Drezna i zobaczycie budynek znany pod nazwą Kunsthofpassage Funnel Wall. Projektanci budynku inspirowali się ozdobną konstrukcją  rur ściekowych w Sankt Petersburgu.

Drezno zawsze było znane jako jedno z najpiękniejszych miast z wieloma muzeami, które przyciągały uwagę turystów z Europy. Wraz z pojawianiem się niezwykłego budynku miasto zyskało kolejną atrakcję. To przecież idealna okazja, żeby zrezygnować z poruszania się po tradycyjnych szlakach turystycznych i napawać się widokiem oraz brzmieniem fantastycznej konstrukcji.

Uwagę przyciąga już samo sprytne połączenie rur, które mają formę dętych instrumentów muzycznych. Nie mają jednak wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Służą także do odprowadzania wód ściekowych. Właśnie dlatego praca niemieckich architektów zasługuje na podwójną pochwałę.

Budynek znajduje się w nowej części miasta, więc nie jest miejscem odwiedzanym przez ciekawskich turystów – ci wolą oglądać mroczne stare świątynie, zamki i pomniki. Jednak coraz częściej młodzi ludzie, a szczególnie podróżujący studenci, oglądają budynek i przyjeżdżają do miasta właśnie wtedy, gdy prognozy zapowiadają chmurną i ponurą pogodę. W przeciwnym wypadku nie usłyszą jak brzmi i co wygrywa deszcz-muzykant…

Tagi:␣
front

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.