Rośnie popyt na biura w Europie

1 comment, 13/12/2012, przez␣, w␣biurowe, Europa, komercyjne, świat

Branża telekomunikacyjna i technologiczna potrzebuje więcej powierzchni biurowej niż banki i inne spółki z sektora finansowego.W 16 kluczowych europejskich miastach (Londyn, Warszawa, Wiedeń, Bruksela, Praga, Zagrzeb, Frankfurt, Hamburg, Monachium, Berlin, Paryż, Budapeszt, Moskwa, Bratysława, Barcelona, Dublin) tylko w pierwszej połowie 2012 r. firmy z sektora T&T (telekomunikacja i technologia) wynajęły łącznie 520 tys. mkw. pow. biurowej, podczas gdy spółki z branży finansowej oraz banki podpisały w tym czasie umowy na 420 tys. mkw.

Według ekspertów CBRE w Europie Zachodniej najważniejszymi rynkami dla sektora T&T są Dublin i Londyn. Jednocześnie coraz większą popularność zyskują Berlin, Monachium oraz Hamburg. Z kolei W Europie Wschodniej branża ta szuka biur najchętniej Warszawie i Moskwie.

Żródło:

https://www.ekonomia24.pl

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Jeden komentarz

  1. 26 stycznia, 2013 13:40

    Myślę, że zła opinia o Pośrednikach nie wyinka tylko z miejsca w ktf3rym otwarto biuro.W 90ciu % klienci dobrze zdają sprawę sobie z tego, że do ceny nieruchomości dodawana jest prowizja biura i to kupujący tak naprawdę płaci nie 2,9% a 5,8%.Podtrzymuję, że jest to nie uczciwe.Drugą sprawą jest fakt zatrudniania przez biura Agentf3w bez żadnego doświadczenia gdzie po spotkaniu z takim Agentem klient uważa , że płaci tylko za okazanie danej nieruchomości. ( Sam spotkałem się z sytuacją, gdzie nie Agent lecz Pośrednik po poproszeniu o K.W. przez klienta w celu dostarczenia do banku usłyszał, tu cytuję proszę pojechać do Sądf3w i i odebrać K.W. teraz może to zrobić każdy .)Trzecia sprawa to umowy na wyłączność, ktf3re aktualnie odstraszają klientf3w poprzez nie odpowiedzialne działanie niektf3rych biur. Wiąze się to oczywiści z wrzuceniem takiej oferty do MLSu i czekanie na wykonanie roboty przez inne biuro nic nie inwestując w reklamę. Z mojego siedmioletniego doświadczenia są to dość częste przypadki.Pozdrawiam .