Rok budowy mieszkania /fragment książki/

Rok budowy mieszkania /fragment książki/
Możliwość komentowania Rok budowy mieszkania /fragment książki/ została wyłączona, 17/05/2011, przez␣, w␣bez kategorii, mieszkania, mieszkaniowe, porady

Rok budowy mieszkania

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Mieszkanie to dobro bardzo odporne na upływ czasu. Jeśli budynek był solidnie wykonany, poddawany regularnym remontom i modernizacji, to nawet „w wieku” ponad stu lat może być atrakcyjny (choć jego stan techniczny musimy sprawdzić szczególnie dokładnie). Tym bardziej, że budowano wtedy solidnie i używano dobrych materiałów. Co więcej, przedwojenne mieszkania są zazwyczaj wyższe i mają większą powierzchnię niż te powojenne. Czasem na tyle dużą, że dzielono je (zwłaszcza tuż po wojnie) na dwa lub więcej mniejszych mieszkań. Uwaga na mieszkania budowane w latach 60-tych i do połowy lat 70-tych. Był to okres, gdy bardzo oszczędzano. Mieszkania z tego okresu bywają więc niskie, małe i o kiepskim standardzie (to właśnie w nich znajdziemy wspomniane już ciemne kuchnie lub inaczej ślepe kuchnie.

Photo by covilha (CC-BY)

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.