150 milionów miesięcznie na RNS

150 milionów miesięcznie na RNS
Możliwość komentowania 150 milionów miesięcznie na RNS została wyłączona, 17/05/2011, przez␣, w␣raporty

W dziale Biznes Ludzie Pieniądze Gazety Wyborczej Marek Wielgo komentuje brak działań rządu w zakresie wprowadzania zmian w programie RNS. Cytowany przez autora analityk Open Finance Marcin Krasoń szacuje, że jeśli  Sejm nie dokona zmian w programie, to każdy miesiąc jego obowiązywania w obecnym kształcie może kosztować budżet państwa dodatkowo ok. 150 mln zł.

Wielgo zarzuca rządzącym zaniechania w dokonywaniu zmian ze względu na zbliżające się wybory i obawy przed niepopularnymi posunięciami. Jednocześnie argumentuje, że w obecnej sytuacji rynkowej program nie pracuje na rzecz kupujących, a przede wszystkim hamuje spadki cen nieruchomości, czyli de facto działa na ich niekorzyść.

Cała Opinia Marka Wielgo

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.