Przetarg na drogi we Włocławku

Możliwość komentowania Przetarg na drogi we Włocławku została wyłączona, 09/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, kujawsko-pomorskie, lokalne, miasta, przetargi, regiony

Miejski Zarząd Dróg we Włocławku ogłosił przetarg na przebudowę nawierzchni dróg na terenie miasta. Prace będą polegały na frezowaniu istniejących nawierzchni i ułożeniu nowych dywaników bitumicznych na całej powierzchni jezdni. Będą to gruntowne remonty najbardziej zniszczonych po zimie ulic, w szczególności tych na których występuje duże natężenie ruchu. W pierwszej kolejności planowane jest ułożenie dywaników bitumicznych na ulicach: Wiejskiej (na odcinku od ul. Długiej do ul. Planty II), Chopina (na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Chmielnej) oraz Wroniej (od ul. Chopina do ul. Okrzei).

Po podpisaniu umowy z wykonawcą ostatecznie zostanie ustalona lista ulic, na których zostaną ułożone dywaniki. Miejski Zarząd Dróg szacuje, że w roku bieżącym przebudowane będzie ok. 67 tys. m kw. powierzchni ulic, ok. 1,1 tys. m kw. powierzchni zatok autobusowych, ok. 990 m b. krawężników, ok. 4,9 tys. m kw. powierzchni oznakowania poziomego, wymienionych 55 szt. zaworów, 210 szt. wpustów ulicznych i 195 szt. studzienek. Oferty należy składać do 20 maja br. Prace zakończą się 30 września br.

Na pozostałych, zniszczonych w czasie zimy ulicach, które nie zakwalifikują się na powyższą listę będą prowadzane bieżące remonty istniejących ubytków w nawierzchniach. Przypomnijmy, iż w roku bieżącym kontynuowane będzie utwardzanie dróg gruntowych materiałem pozyskanym z frezowania nawierzchni drogi krajowej nr 1. Lista tych ulic zostanie podana do wiadomości publicznej niebawem.

Źródło: https://www.wloclawek.pl

Photo by Juzwa (CC-BY)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.